تامین سرمایه در گردش تولید بسته‌های افزودنی روانکاری
100% 49,500,000,000 ریال
49,500,000,000 ریال
نماد طرح fundhmg2
وضعیت موفق
مبلغ باقی مانده 0 ریال
زمان باقی مانده پایان یافته
پیش بینی سود سالانه 45.0 درصد سالانه
عمر پروژه 12 ماهه
بازه پرداخت سود علی الحساب 3 ماهه
نوع تأمین مالی شناور
نوع سرمایه گذاری مشارکت در درآمد
تعداد سرمایه گذاری 35 سرمایه گذاری
شروع جمع آوری وجوه 1402/08/23
پایان جمع آوری وجوه 1402/09/23
مدیر طرح عاطفه امینی
ماشین حساب
تامین سرمایه در گردش تولید بسته‌های افزودنی روانکاری
 • اصفهان - اصفهان

 • سایر

 • گسترش

معرفی طرح

شرکت مهندسی همگام صنعت صدر سپاهان در نظر دارد 180 تن از محصول مورد نظر را در مدت 12 ماه تولید و به فروش برساند. با توجه به سوابق شرکت و دوره گردش وصول مطالبات، دوره گردش تولید و فروش محصولات در این طرح هر 3 ماه یکبار برآورد گردیده است. بنابرین پیش­‌بینی می­شود هر سه ماه یکبار 45 تن از بسته­‌های مواد افزودنی روانکارها شامل بسته افزودنی روغن هیدرولیک، بسته افزودنی روغن حل شونده، بسته افزودنی کمپرسور، بسته افزودنی روغن موتوری در دو سطح کیفیSL و سطح کیفی SN و SM ، را تولید و به فروش برساند.

بر اساس فاکتورها و مستندات ارائه شده از سوی متقاضی هزینه خرید مواد اولیه به ازای هر کیلوگرم بسته افزودنی روانکارها بطور میانگین برابر با 1،092،500 ریال پیش­‌بینی شده که مجموع هزینه خرید مواد اولیه برای تولید 45 تن بسته­‌های افزودنی روانکارها در دوره گردش 3 ماهه، 49،162 میلیون ریال برآورد می‌­شود. در مجموع دوره 12 ماهه هزینه خرید مواد اولیه تولید 180 تن محصول برابر با 196،650 میلیون ریال برآورد می‌گردد. هزینه قابل قبول طرح، هزینه خرید مواد اولیه و هزینه کارمزد فرابورس و عامل در تامین مالی جمعی می‌باشد و سایر هزینه­‌های مرتبط با اجرای طرح بر عهده متقاضی می‌باشد.

بر اساس آخرین فاکتورهای فروش ارائه شده توسط متقاضی برآورد فروش این محصول بطور میانگین به ازای هر کیلوگرم 1،637،500 ریال می‏‌باشد. در مجموع فروش 45 تن در دوره 3 ماهه 73،678 میلیون ریال و در دوره 12 ماهه با فروش مجموع 180 تن محصول 294،750 میلیون ریال برآورد می‌گردد.

سود تعریف شده در این طرح مابه التفاوت فروش و خرید مواد اولیه و کامزد تامین مالی جمعی می‌باشد. بر این اساس برای تولید در دوره 12 ماهه طرح با کسر کارمزدهای تامین مالی جمعی میزان 95،895 میلیون ریال سود برآورد می‌گردد.

همچنین حاشیه سود برآوردی طرح (با لحاظ هزینه تامین مالی جمعی) برای دوره 12 ماهه، 32.53 درصد پیش‌­بینی می‌­شود. سهم سرمایه­‌گذاران از سود برآورد شده، 23 درصد بوده که مبلغ 22،275 میلیون ریال می‌­باشد.

خلاصه ارزیابی آی فاند

طرح " تامین سرمایه در گردش تولید بسته‌های افزودنی روانکاری " تعریف شده توسط شرکت مهندسی همگام صنعت صدر سپاهان از هشت منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفته که خلاصه نتایج به شرح زیر می­‌باشد:

الف) احراز مدارک: کد بورسی شرکت، گواهی اعتبارسنجی شرکت، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت سنجی شده‌است.

ب) گواهی‌­ها: گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره دریافت شده‌است. مطابق گواهی اعتبارسنجی دریافت شده از شرکت، رئیس هیات مدیره، نایب رئیس هیات مدیره، مدیرعامل و شرکت فاقد چک برگشتی هستند.

ج) وضعیت مالی شرکت: مقایسه نسبت­‌ها و مقیاس­‌های مالی گذشته یک شرکت برای چند دوره بهترین معیار تحلیل مالی است. بر این اساس وضعیت مالی شرکت در سه سال اخیر مورد بررسی قرار گرفته‌است. اظهار نظر حسابرس برای آخرین صورت مالی حسابرسی شده شرکت (سال مالی منتهی به 29 اسفند 1401) بیان می­‌کند که وضعیت مالی، عملکرد مالی و جریان­‌های نقدی منتهی به تاریخ مزبور، از تمام جنبه­‌های با اهمیت، طبق استانداردهای حسابداری، به نحو مطلوب می­‌باشد.

د) بررسی میدانی: صلاحیت اجرایی متقاضی با توجه به سابقه فعالیت شرکت قابل قبول ارزیابی می‌­شود.

ه) ضمانت پرداخت: اصل سرمایه سرمایه‌­گذاران با ارئه ضمانت‌­نامه از سوی صندوق پژوهش و فناوری گیلان با شناسه سپاص 3413701274817620 صادر شده و تا تاریخ 1403/08/13معتبر می­باشد و با درخواست شرکت سامانه تامین هوشمند نوآفرینان ایرانیان تا زمان مورد درخواست این شرکت قابل تمدید است. همچنین چک تضمین نیز از شرکت اخذ شده است.

 و) وضعیت طرح: طرح از منظر اقتصادی هم برای مشارکت­‌کنندگان و هم برای مجری توجیه‌­پذیر می‌­باشد.

ز) سابقه تامین مالی شرکت: با توجه به بررسی­‌های به عمل آمده این شرکت دارای سابقه تامین مالی از سکوهای تامین مالی جمعی دارای مجوز نبوده‌است.

خ) شیوه پرداخت سرمایه: کل سرمایه مورد درخواست متقاضی 49,500 میلیون ریال می‌باشد که در یک مرحله از طریق سکوی آی فاند تامین می‌شود. پرداخت بصورت مرحله‌ای بعد از هر 10،000 میلیون ریال سرمایه جمع آوری شده به استثنای مرحله آخر که باقی مانده مبالغ جمع آوری شده را پوشش می‌دهد. لازم به ذکر است پرداخت به متقاضی مشروط به موفقیت حداقل میزان جمع آوری وجوه قابل پذیرش می‌باشد.

ریسک های پروژه

تغییرات قیمت مواد اولیه: با توجه به واردات بخشی از مواد اولیه از چین، تغییر قیمت مواد اولیه موجب تغییر در هزینه محصول و نرخ فروش محصول می­گردد. در صورت تحقق این ریسک بر عهده طرفین خواهد بود.

تغییر قیمت محصول: با توجه به در نظر گرفتن ریسک نوسان قیمت مواد اولیه احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می‌شود. سرمایه پذیر قیمت نهایی محصول را می‌بایست به نحوی تعیین نماید که حداقل حاشیه سود مذکور در طرح حفظ گردد. در صورت وقوع این ریسک بر عهده طرفین خواهد بود.

ایجاد اختلال در خط تولید و عدم امکان تحقق فروش به میزان پیش‌­بینی شده: در صورت وقوع این امر ریسک آن بر عهده متقاضی خواهد بود.

کاهش حاشیه سود طرح: با توجه به سابقه فعالیت شرکت احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می­‌شود و در صورت وقوع بر عهده طرفین خواهد بود.

فسخ قراردادهای فی ما بین شرکت و مشتری: با توجه به سابقه شرکت متقاضی احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می­‌شود. در صورت وقوع ریسک آن بر عهده متقاضی است.

افزایش در دوره گردش عملیاتی به هر دلیلی: دوره گردش اعلام شده بر اساس سابقه و صورت‌های مالی شرکت برآورد گردیده است. در صورت وقوع اين ريسك به عهده سرمايه‌پذير می‌باشد.

عدم امکان فروش محصول به میزان و مبلغ پیش‌بینی شده: با توجه به برآورد شرکت و میزان تقاضای مشتریان احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می‌گردد. لازم به ذکر است که متقاضی در صورت فروش نرفتن کالای مذکور در طرح، متقاضی موظف به بازخرید محصولات خواهد بود به نحوی که حداقل سود برآورد شده در طرح برای سرمایه گذاران محقق گردد.

ریسک عدم وصول نقد درآمدها: در صورت وقوع سرمایه پذیر می‌بایست از منابع خود برای بازپرداخت سرمایه و سود حداقلی پیش‌بینی شده سرمایه گذاران اقدام نماید. لیکن در صورت وقوع این ریسک بر عهده سرمایه پذیر می باشد.

آسیب به محصولات پیش از تحویل به مشتری(آتش سوزی، سرقت و ...): این ریسک بر عهده متقاضی می‌باشد.

شرح تضامین

اصل سرمایه توسط صندوق پژوهش و فناوری غیر‌دولتی گیلان ضمانت گردیده است. شماره سپاص ضمانت نامه 3413701274817620 می‌باشد.

راهبران طرح
نام شماره تماس ایمیل
محمد حسین عبادی 031-33931047 ebadi@ifund.ir
زهرا کردی پیکانی 031-33931047 zahra_kordi@ifund.ir
معرفی شرکت
شرکت مهندسی همگام صنعت صدر سپاهان با بهره‌گیری از دانش روز دنیا و با هدف تولید محصولات روانکاری خودرو فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت دانش بنیان از سال 1389 با کادری مجرب از مهندسان و کارشناسان علمی و صنعتی با هدف توسعه دانش روانکاری، در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان استقرار یافته است. حوزه تخصصی فعالیت این مجموعه طراحی و تولید بسته های افزودنی روانکارهای صنعتی و خودرویی می‌باشد. شرکت همگام صنعت صدر سپاهان با سابقه فعالیت ده ساله در زمینه روانکارها با تکیه بر دانش آکادمیک و تجربه علمی و فنی کسب شده در این حوزه توانسته برای اولین بار در کشور بسته های افزودنی تخصصی مورد استفاده در روانکارهای صنعتی و خودرویی را فرموله کرده و به بازار عرضه کند. بر اساس گزارش صورت دستمزد و حقوق مزایای کارکنان در تیر ماه 1402، در مجموع با 14 نفر پرسنل در بخش اداری شرکت به همراه نیروهای فعال در بخش تولیدی مشغول به فعالیت می‌‏باشد. شرکت مهندسی همگام صنعت صدر سپاهان در سال 1401 مجوز تاسیس واحد تولید محصولات مواد افزودنی (ادتیو) انواع روانکار را در قالب جواز تاسیس از سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان را تمدید نموده‌است.
اطلاعات شرکت
نام شرکت شرکت مهندسی همگام صنعت صدر سپاهان شماره ثبت 1282
مدیر عامل عاطفه امینی شناسه ملی 10260592200
آدرس اصفهان - اصفهان استان اصفهان، شهرستان خميني شهر، بخش مرکزي، شهر خميني شهر، دانشگاه صنعتي، خيابان 15، خيابان 14، پلاک 106، ساختمان B106، طبقه همکف به کد پستي کد اقتصادی 411373637951
سهامداران
نام سهامدار مدیریت درصد سهام
عاطفه امینی - 23 درصد
سعید سلیمانی - 67 درصد
محسن سلیمانی شیخ‌آبادی - 10 درصد
اعضای هیئت مدیره
نام نام خانوادگی سمت نمایندگی شخص حقوقی نام شخصیت حقوقی
عاطفه امینی مدیرعامل خیر -
سعید سلیمانی رئیس هیئت مدیره خیر -
محسن سلیمانی شیخ‌آبادی نایب رئیس هیئت مدیره خیر -
 1. سرمایه گذاران

 2. ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  مهدی صحرانشین سامانی
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  عظیم سعیدی
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان اصفهان
  ناشناس

   دیدگاهی ثبت نشده است

   ارسال نظر

   جهت ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.