ifund.ir | جزئیات طرح | ifund.ir
company logo

تامین سرمایه در گردش تولید بسته مواد افزودنی

project image
اصفهان
  • نماد طرح
معرفی طرح

کليه‌ي روانکارها برای داشتن کارايي مناسب و مطلوب علاوه بر روغن پایه مناسب، نیازمند مواد شيميايي ديگرى (افزودني‌ها) هستند که بتواند خواص مورد نظر را برآورده سازند. فرمولاسیون روغن موتور در بين دیگر روانکارها، جزء فرمولاسيون ­هاي پبچیده به حساب مي‌آید. ساده ­ترين تعریفی که مي­توان برای روغن موتور ارائه کرد به صورت زير است:

بسته مواد افزودنی + روغن پايه = روغن موتور

برای تولید روغن موتور پس از انتخاب روغن پايه­ ی مناسب، نوبت اضافه کردن مواد افزودني است. بسيارى از خواص روغن موتور فقط به کمک اين مواد افزودني در روغن به وجود مي ­آيند. مهمترین مواد افزودني که در يك روغن موتور باید وجود داشته باشد عبارتند از: مواد افزودني پاک کننده و معلق کننده، مواد افزودني بازدارنده ­ي اکسیداسیون، مواد افزودني ضد سایش، مواد افزودني ضد کف، مواد افزودني بهبود دهنده ­ي شاخص گرانروي، مواد افزودني ضد زنگ، مواد افزودني کاهش دهنده ­ي اصطکاک، مواد افزودني بازدارنده­ ي خوردگی و مواد افزودني پايين آورنده­ ي نقط ي ریزش.

همچنین بهینه کردن ميزان مواد افزودني، يکي از موارد بسيار مهم در فرمولاسیون روانکارها و بخصوص روغن موتور است. حال شرکت مهندسی همگام صنعت صدر سپاهان در نظر دارد 70،320 کیلوگرم از محصول مورد نظر را در مدت 12 ماه تولید و به فروش برساند. با توجه به اظهارات شرکت متقاضی، دوره گردش تولید و فروش محصولات در این طرح هر 3 ماه یکبار برآورد گردیده است. بنابرین پیش ­بینی می­شود هر سه ماه یکبار 17،580 کیلوگرم از بسته­ های مواد افزودنی روانکارها شامل بسته افزودنی روغن هیدرولیک، بسته افزودنی روغن حل شونده، بسته افزودنی روغن کمپرسور دنده و بسته افزودنی روغن موتوری را تولید و به فروش برساند.

بر اساس اظهارات متقاضی هزینه خرید مواد اولیه به ازای هر کیلوگرم بسته افزودنی روانکارها بطور میانگین برابر با 1،905،600 ریال پیش ­بینی شده که مجموع هزینه خرید مواد اولیه برای تولید 17,580  کیلوگرم بسته ­های افزودنی روانکارها در دوره گردش 3 ماهه، 33,500,448,000ریال برآورد می­ شود. در مجموع دوره 12 ماهه هزینه خرید مواد اولیه تولید 70،320 کیلوگرم محصول برابر با 134،001،792،000ریال برآورد می‌گردد. هزینه قابل قبول طرح، هزینه خرید مواد اولیه و هزینه کارمزد فرابورس و عامل در تامین مالی جمعی می‌باشد و سایر هزینه­ های مرتبط با اجرای طرح بر عهده متقاضی می‌باشد.

بر اساس اظهارات متقاضی و آخرین فاکتورهای فروش ارائه شده توسط متقاضی برآورد فروش این محصول بطور میانگین به ازای هر کیلوگرم 2،562،500 ریال می ‏باشد. در مجموع فروش 17،580 کیلوگرم در دوره 3 ماهه  45,048,750,000 ریال و در دوره 12 ماهه با فروش مجموع 70،320 کیلوگرم محصول 180,195,000,000 ریال برآورد می‌گردد.

سود تعریف شده در این طرح مابه التفاوت فروش و خرید مواد اولیه و کامزد تامین مالی جمعی می‌باشد. بر این اساس برای تولید در دوره 12 ماهه طرح با کسر کارمزدهای تامین مالی جمعی میزان 44,685,708,000 ریال سود برآورد می‌گردد.

همچنین حاشیه سود برآوردی طرح (با لحاظ هزینه تامین مالی جمعی) برای دوره 12 ماهه، 24.8 درصد پیش ­بینی می­شود. لازم به ذکر است حاشیه سود شرکت بر اساس صورت های مالی حسابرسی شده سال 1401 با احتساب هزینه‌های مواد اولیه حدودا 10 درصد بوده است. سهم سرمایه­ گذاران از سود برآورد شده، 34.49 درصد بوده که مبلغ 15,410,000,000ریال می ­باشد.

مشاهده بیشتر
see less
خلاصه ارزیابی آیفاند

طرح " تامین سرمایه در گردش تولید بسته مواد افزودنی" تعریف شده توسط شرکت مهندسی همگام صنعت صدر سپاهان از هشت منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفته که خلاصه نتایج به شرح زیر می ­باشد:

الف) احراز مدارک: کد بورسی شرکت، گواهی اعتبارسنجی شرکت، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت سنجی شده است.

ب) گواهی­ ها: گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره دریافت شده است. مطابق گواهی اعتبارسنجی دریافت شده از شرکت، رئیس هیات مدیره، نایب رئیس هیات مدیره، مدیرعامل و شرکت فاقد چک برگشتی هستند.

ج) وضعیت مالی شرکت: مقایسه نسبت ­ها و مقیاس­ های مالی گذشته یک شرکت برای چند دوره بهترین معیار تحلیل مالی است. بر این اساس وضعیت مالی شرکت در سه سال اخیر مورد بررسی قرار گرفته است. اظهار نظر حسابرس برای آخرین صورت مالی حسابرسی شده شرکت (سال مالی منتهی به 29 اسفند 1401) بیان می­کند که وضعیت مالی، عملکرد مالی و جریان­ های نقدی منتهی به تاریخ مزبور، از تمام جنبه ­های با اهمیت، طبق استانداردهای حسابداری، به نحو مطلوب می­ باشد.

د) بررسی میدانی: صلاحیت اجرایی متقاضی با توجه به سابقه فعالیت شرکت قابل قبول ارزیابی می ­شود.

ه) ضمانت پرداخت: اصل سرمایه سرمایه­ گذاران با ارائه ضمانت­نامه از سوی صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی استان اصفهان با شناسه سپاص 1214814031130388 صادر شده و تا تاریخ 1404/02/15 معتبر می­ باشد و با درخواست شرکت سامانه تامین هوشمند نوآفرینان ایرانیان تا زمان مورد درخواست این شرکت قابل تمدید است. همچنین چک تضمین نیز از شرکت اخذ شده است.

و) وضعیت طرح: طرح از منظر اقتصادی هم برای مشارکت­ کنندگان و هم برای مجری توجیه ­پذیر می­ باشد.

ز) سابقه تامین مالی شرکت: با توجه به بررسی­ های به عمل آمده این شرکت دارای سابقه تامین مالی از سکوهای تامین مالی جمعی دارای مجوز به مقدار 131،500 میلیون ریال بوده است.

ح) شیوه پرداخت سرمایه: کل سرمایه مورد درخواست متقاضی 33,500 میلیون ریال می‌باشد که در یک مرحله از طریق سکوی آی فاند تامین می‌شود. پرداخت بصورت مرحله‌ای بعد از هر 10،000 میلیون ریال سرمایه جمع آوری شده به استثنای مرحله آخر که باقی مانده مبالغ جمع آوری شده را پوشش می‌دهد. لازم به ذکر است پرداخت به متقاضی مشروط به موفقیت حداقل میزان جمع آوری وجوه قابل پذیرش می‌باشد.

مشاهده بیشتر
see less
ریسک های پروژه

افزایش قیمت مواد اولیه:افزایش بهای خرید مواد اولیه می تواند حاشیه سود طرح را تحت تأثیر قرار دهد. در صورت افزایش قیمت مواد اولیه سرمایه پذیر ملزم به افزایش قیمت فروش محصول به منظور حفظ سود پیش بینی شده در طرح می باشد. در صورتی که به هر دلیلی این امکان برای سرمایه پذیر وجود نداشته باشد، این ریسک بین طرفین مشترک خواهد بود. با این وجود چنانچه 70 درصد از فروش پیش بینی شده محقق نگردد آیفاند حق فسخ قرارداد را خواهد داشت. علاوه بر این، سرمایه پذیر رضایت خود مبنی بر اولویت دادن به پرداخت سود سرمایه¬گذاران نسبت به سود سهم الشرکه خود را (در صورت کاهش حاشیه سود طرح) اعلام می دارد.

رکود در بازار:در صورت بروز رکود در بازار متقاضی موظف است با ارائه متدهای جدید فروش آثار منفی ناشی از این ریسک را به حداقل برساند.

کاهش حاشیه سود طرح:با توجه به سابقه فعالیت شرکت احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می شود و در صورت وقوع بر عهده سرمایه پذیر خواهد بود. سرمایه پذیر موظف است نسبت به حفظ حداقل حاشیه سود طرح اقدام نماید. با این وجود اگر کاهش حاشیه سود ناشی از افزایش قیمت مواد اولیه باشد و عدم امکان افزایش متناسب در قیمت فروش توسط متقاضی، برای عامل محرز گردد این ریسک بین طرفین مشترک خواهد بود.

عدم امکان فروش محصول به میزان و مبلغ پیش بینی شده:با توجه به برآورد و سابقه شرکت و میزان تقاضای مشتریان احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می‌گردد. لازم به ذکر است که در صورت فروش نرفتن کالای مذکور در طرح و یا کاهش قیمت فروش محصولات طرح، متقاضی موظف به بازخرید محصولات خواهد بود به نحوی که حداقل سود برآورد شده در طرح برای سرمایه گذاران محقق گردد.

ریسک عدم نیاز مشتری نسبت به محصولات خریداری شده توسط متقاضی با توجه به غیر قراردادی بودن تعامل مشتری و سرمایه پذیر امکان وقوع این ریسک وجود دارد. لکن با توجه به سابقه همکاری و برآوردها موجود احتمال وقوع این ریسک اندک خواهد بود و در صورت تحقق این ریسک بر عهده متقاضی می‌باشد.

آسیب به محصولات خریداری شده پیش از تحویل به مشتری(آتش سوزی، سرقت و ...):این ریسک بر عهده متقاضی می‌باشد.

برگشت از فروش ناشی از عیوب:سرمایه پذیر موظف به کنترل کیفیت محصولات تولید شده و جبران نواقص احتمالی از تأمین کنندگان محصولات است و این ریسک تماما بر عهده وی خواهد بود.

ریسک عدم وصول فروش نسیه در مدت طرح:در پایان طرح هر میزان مطالبات وصول نشده باقیمانده حال شده فرض و سرمایه پذیر موظف به تسویه مبالغ در پایان طرح می‌باشد. این ریسک بر عهده متقاضی است.

مرغوب نبودن کیفیت محصول مد نظر:متقاضی می بایست کیفیت محصول را از هر نظر بررسی و اصالت سنجی نماید. در صورت مرغوب نیودن کالا و به تبع فروش نرفتن آن، سرمایه پذیر می بایست خود راسا نسبت به بازخرید محصول اقدام نماید. این ریسک بر عهده متقاضی است.

بروز مشکل در عدم امکان تهیه محصول مذکور در طرح:این ریسک بر عهده سرمایه پذیر بوده و در این صورت سرمایه پذیر موظف به بازپرداخت اصل سرمایه و سود علی الحساب سرمایه‌گذاران از سایر منابع و درآمدهای خود می‌باشد.

مرغوب نبودن کیفیت مواد اولیه برای تولید محصول مد نظر:متقاضی میباست کیفیت مواد اولیه را از هر نظر بررسی و اصالت سنجی نماید. در صورت مرغوب نبودن مواد اولیه و به تبع فروش نرفتن محصول حاصل از آن، سرمایه پذیر می¬بایست خود راسا نسبت به بازخرید محصول اقدام نماید. این ریسک بر عهده متقاضی است.

مشاهده بیشتر
see less
معرقی شرکت

شرکت مهندسی همگام صنعت صدر سپاهان با بهره ­گیری از دانش روز دنیا و با هدف تولید محصولات روانکاری خودرو فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت دانش بنیان از سال 1389 با هدف توسعه دانش روانکاری، در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان استقرار یافته است. حوزه تخصصی فعالیت این مجموعه طراحی و تولید بسته­ های افزودنی روانکارهای صنعتی و خودرویی می‌باشد. شرکت مهندسی همگام صنعت صدر سپاهان با سابقه فعالیت ده ساله در زمینه روانکارها با تکیه بر دانش آکادمیک و تجربه علمی و فنی کسب شده در این حوزه توانسته برای اولین بار در کشور بسته­ های افزودنی تخصصی مورد استفاده در روانکارهای صنعتی و خودرویی را فرموله کرده و به بازار عرضه کند. بر اساس گزارش صورت دستمزد و حقوق مزایای کارکنان در اسفند ماه 1402، شرکت در مجموع با 20 نفر پرسنل در بخش اداری مشغول به فعالیت می ‏باشد.

مشاهده بیشتر
see less
نام شرکت
شماره ثبت
مدیر عامل
شناسه ملی
کد اقتصادی
آدرس
نام شرکت
شرکت مهندسی همگام صنعت صدر سپاهان
شماره ثبت
1282
مدیر عامل
عاطفه امینی
شناسه ملی
10260592200
کد اقتصادی
411373637951
آدرس
استان اصفهان، شهرستان خميني شهر، بخش مرکزي، شهر خميني شهر، دانشگاه صنعتي، خيابان 15، خيابان 14، پلاک 106، ساختمان B106، طبقه همکف به کد پستي
سهامداران
نام سهامدار
سِمت
درصد سهام
نام سهامدار
سعید سلیمانی
سِمت
-
درصد سهام
67 درصد
نام سهامدار
عاطفه امینی
سِمت
-
درصد سهام
23 درصد
نام سهامدار
محسن سلیمانی شیخ آبادی
سِمت
-
درصد سهام
10 درصد
اعضای هیئت مدیره
نام
نام خانوادگی
سمت
نمایندگی شخص حقوقی
نام شخصیت حقوقی
نام
سعید
نام خانوادگی
سلیمانی
سمت
رئیس هیئت مدیره
نمایندگی شخص حقوقی
خیر
نام شخصیت حقوقی
-
نام
محسن
نام خانوادگی
سلیمانی شیخ آبادی
سمت
نایب رئیس هیئت مدیره
نمایندگی شخص حقوقی
خیر
نام شخصیت حقوقی
-
نام
عاطفه
نام خانوادگی
امینی
سمت
مدیرعامل
نمایندگی شخص حقوقی
خیر
نام شخصیت حقوقی
-
ناشناس
ناشناس
ناشناس
مهرداد یزدانی گارماسه
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
وحید بیدی
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
کیوان بلوری
ناشناس
سیدمحمد دبیرسیاقی
ناشناس
ناشناس
ناشناس
محمد ادیب نیکوکار
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
داود اخلاق
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
مرتضی وفائی داویجانی
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
مرتضی نظری
محمد خادمیان
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
محمد امینیان ندوشن
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
علی داراب عراقی
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
پرویز کربلائی صفی
ناشناس
محمدصادق عطارزاده
ناشناس

نظرات

سلام ارتباط خاصی برای سرمایه گذاری باید انجام بدیم بگید منم بدونم که این عزیزان چجوری انجام دادن منم انجام بدم

با سلام، لطفا راس ساعت اعلامی در سایت آیفاند انلاین شوید و با سیستم دارای اینترنت پر سرعت اقدام کنید. در زمان پرداخت رفرش نفرمایید.

ارسال نظر
10,000,000,000 ریال
33,500,000,000 ریال
100%
نماد طرح فاندصنعت
وضعیت موفقیت جمع آوری وجوه
مبلغ باقی مانده 0 ریال
زمان باقی مانده 4روز
پیش بینی سود سالانه %46.0
دوره سرمایه‌گذاری 12 ماه
بازه پرداخت سود علی الحساب 3 ماه
نوع تأمین مالی شناور
تعداد سرمایه گذار 96 سرمایه گذار
شروع جمع آوری وجوه 1403/03/23
پایان جمع آوری وجوه 1403/04/02
مدیر طرح عاطفه امینی
تضامین
اصل سرمایه سرمایه گذاران با ارائه ضمانت نامه از سوی صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی استان اصفهان با شناسه سپاص 1214814031130388 صادر شده و تا تاریخ 1404/02/15 معتبر می باشد و با درخواست شرکت سامانه تامین هوشمند نوآفرینان ایرانیان تا زمان مورد درخواست این شرکت قابل تمدید است.
تصویر ضمانت نامه