ifund.ir | جزئیات طرح | ifund.ir
company logo

تأمین سرمایه در گردش جهت تولید بندلیگاتور مری یک بار مصرف

project image
اصفهان
  • نماد طرح
معرفی طرح

شرکت فناوران طب پیشرفته سوشیانت اقدام به تولید بندلیگاتور مری یک بار مصرف نموده است که در درمان واریس مری کاربرد دارد. هدف از طراحی و ساخت این محصول این است که در ایران این دستگاه با عملکرد، کیفیت و کارایی دقیقا مشابه با نمونه خارجی با دسترسی آسان‌­تر و هزینه کمتر در اختیار بیماران قرار گیرد. بر این اساس، شرکت درصدد است برای جذب سرمایه در گردش جهت تولید این محصول، اقدام به تأمین سرمایه مورد نیاز از طریق سکوی تأمین مالی جمعی آی­فاند نماید. فروش محصول به صورت سفارشی (به صورت قرارداد) می‌باشد. بر این اساس، محاسبه میانگین قیمت فروش هر واحد از محصول بر اساس اظهارات و قرارداد ارائه شده توسط سرمایه‌­پذیر(قرارداد فروش با شرکت فناوری طب پیشرفته) برآورد گردیده است.

شرکت فناوران طب پیشرفته سوشیانت در نظر دارد به طور میانگین 6،505 عدد از دستگاه بندلیگاتور مری یک بار مصرف را در مدت 12 ماه تولید و به فروش برساند. با توجه به اظهارات متقاضی، دوره گردش تولید و فروش محصولات این طرح هر 6 ماه یکبار برآورد گردیده است. بنابراین شرکت پیش­بینی می‌کند هر 6 ماه یک بار 3،253 عدد دستگاه بندلیگاتور مری یک بار مصرف را تولید و به فروش برساند. لازم به ذکر است بر اساس اظهارنامه سال 1401، متوسط دوره گردش موجودی کالا حدودأ 169 روز و دوره وصول مطالبات حدوداً 22 روزه بوده و بنابراین چرخه عملیاتی حدودا 6 ماهه است.

شرکت فناوران طب پیشرفته سوشیانت در نظر دارد در این طرح اقدام به خرید مواد اولیه (شامل بدنه، سه­راهی، فلکه و درپوش، قرقره، بلبرینگ، لوله، شافت، نخ ابریشمی، لوله پلاستیکی، فنر، پین، ساچمه، باند، رابط تزریق و...) جهت تولید بندلیگاتور مری نماید. هزینه خرید مواد اولیه مورد نیاز بر اساس اظهارات سرمایه‌­پذیر و ­فاکتورهای ارائه شده توسط متقاضی برای هر دستگاه بندلیگانور به طور میانگین 9،222،973 ریال برآورد شده است. یکی از اقلام مواد اولیه (باند) وارداتی بوده است که طبق اظهارات متقاضی با ارز آزاد ( با نرخ برابری هر دلار 600،000 ریال) وارد شده است. با توجه به پیش­بینی 2 بار دوره گردش در طول 12 ماه، هزینه خرید 6 ماهه برای تولید به طور میانگین 3،253 عدد دستگاه بندلیگاتور مری یک بار مصرف، مبلغ 30,000,000,000 ریال و در مجموع 12 ماه برای تولید به طور میانگین 6،505 عدد بندلیگاتور مری یک بار مصرف، مبلغ 60,000,000,000 ریال برآورد می‌­گردد.

درآمد فروش هر دستگاه بندلیگاتور مری یک بار مصرف بر اساس قرارداد ارائه شده توسط متقاضی (قرارداد فروش با شرکت فناوری طب پیشرفته) 20،000،000 ریال پیش­بینی شده ‌است. درآمد فروش به طور میانگین 3،253 عدد از محصول طی یک دوره 6 ماهه برابر با 65،054،944،864 ریال و درآمد کل فروش به طور میانگین 6،505 عدد محصول برای 12 ماه برابر 130،109،889،729 ریال برآورد می‌­شود.

سود شرکت در برنامه تولید و فروش خود با کسر کارمزدهای تأمین مالی جمعی برابر 68،759،889،729 ریال برآورد می­‌شود. سهم سرمایه­‌گذاران از سود برآورد شده، 19.6 درصد بوده که به مبلغ 13,500,000,000 ریال است. نرخ بازده داخلی طرح 3.62 درصد پیش­بینی می­‌شود. حاشیه سود برآوردی این طرح بر اساس اظهارات و فاکتور‌های ارائه شده توسط متقاضی 53 درصد برآورد شده ‌است. لازم به ذکر است با توجه به اظهارنامه سال 1401، حاشیه سود ناخالص با احتساب صرفاً مواد مستقیم مصرفی 21.5 درصد برآورد شده ‌است.

بنابراین شرکت فناوران طب پیشرفته سوشیانت در نظر دارد به منظور تأمین سرمایه مورد نیاز جهت تولید محصول مبلغ 30،000،000،000 ریال را از طریق روش تأمین مالی جمعی از سکوی آیفاند، تأمین نماید. هزینه‌های قابل قبول طرح، هزینه کارمزد عامل و فرابورس و هزینه خرید مواد اولیه می‌باشد. لازم به ذکر است که سایر هزینه‌های مرتبط با اجرای طرح بر عهده متقاضی می‌باشد.

لذا سود تعریف شده در این طرح فروش محصول مد نظر طرح با کسر هزینه‌‌های مرتبط با تأمین مالی جمعی و خرید مواد اولیه در طرح خواهد ‌بود.

لازم به ذکر است در صورت فروش نرفتن محصول مورد نظر طرح به میزان برآورد شده، سرمایه‌پذیر ملزم به بازخرید محصولات خود می‌باشد به طوری‌که حداقل سود برآورده شده سرمایه‌­گذاران در طرح تأمین گردد. همچنین سایر هزینه‌های لازم جهت اجرای طرح بر عهده سرمایه‌­پذیر می‌­باشد.

شایان ذکر است در پایان طرح هر میزان مطالبات وصول نشده باقیمانده حال شده فرض می‌شود و سرمایه‌­پذیر موظف به تسویه مبالغ در پایان طرح می‌باشد.

همچنین سرمایه‌پذیر موظف به اولویت دادن فروش محصولات ذکر شده در طرح با سرمایه جمع‌آوری شده نسبت به محصولات فعلی خود خواهد ‌بود.

همچنین با توجه به برنامه‌های جذب سرمایه آتی، ذکر این نکته ضروری است که متقاضی متعهد می‌شود انجام تعهدات خود در قبال سرمایه‌گذاران این طرح (پرداخت اصل و سود محقق شده)، را نسبت به پرداخت اقساط تسهیلات بانکی فعلی و هرگونه تسهیلات دریافتی دیگر در آینده، در اولویت قرار دهد. لذا سرمایه‌­پذیر موظف است جریانات نقدی خود را طوری مدیریت نماید که بتواند تعهدات خود نسبت به سرمایه‌گذاران طرح حاضر را مطابق با موارد پیش‌بینی شده در طرح ایفا نماید.

در صورت هرگونه خسارت به اصل سرمایه، سرمایه‌­پذیر با رضایت خود اعلام می‌دارد که از منابع خود خسارت به اصل سرمایه را جبران می‌کند. همچنین درصورتی که سود واقعی از سود پیش­بینی شده در طرح کمتر شود، سرمایه‌پذیر با رضایت خود پرداخت سود به سرمایه‌گذاران را در اولویت قرار می‌دهد یعنی به عبارت دیگر از سهم سود خود، سود پیش‌بینی شده سرمایه‌گذاران را پرداخت می‌نماید.

همچنین در صورت فروش نرفتن محصولات و یا فروش محصول به قیمت پایین­‌تر، سرمایه‌­پذیر ملزم به بازخرید محصولات به حداقل قیمت فروش ذکر شده در طرح است. سرمایه‌پذیر رضایت خود مبنی بر اولویت فروش کالاهای موضوع این قرارداد نسبت به کالاهای مشابه را اعلام و بدین وسیله هر فروش انجام شده توسط سرمایه­‌پذیر تا سقف پیش­بینی شده با اولویت این قرارداد محاسبه می‌شود. درصورتی که دوره گردش و حاشیه سود فروش کلی سرمایه‌پذیر بیش از پیش‌بینی‌های انجام شده در دوره اجرای طرح باشد، سهم سرمایه‌گذاران نیز به همین میزان محاسبه خواهد شد.

 

مشاهده بیشتر
see less
خلاصه ارزیابی آیفاند

طرح "تأمین سرمایه در گردش جهت تولید بندلیگاتور مری یک بار مصرف" تعریف شده توسط شرکت فناوران طب پیشرفته سوشیانت از هشت منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفته که خلاصه نتایج به شرح زیر می‌­باشد:

 الف) احراز مدارک: کد بورسی شرکت، گواهی اعتبارسنجی شرکت، مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره دریافت و اصالت‌­سنجی شده است.

 ب) گواهی­‌ها: گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره دریافت شده است. مطابق گواهی اعتبارسنجی دریافت شده از شرکت، مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره فاقد چک برگشتی هستند. گواهی امضا مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره نیز دریافت شده است.

 ج) وضعیت مالی شرکت: مقایسه نسبت­ها و مقیاس­های مالی گذشته یک شرکت برای چند دوره بهترین معیار تحلیل مالی است. بر این اساس، وضعیت مالی شرکت در چهار سال اخیر بر اساس اظهارنامه مورد بررسی قرار گرفته است.

 د) بررسی میدانی: صلاحیت اجرایی متقاضی با توجه به سابقه فعالیت شرکت قابل قبول ارزیابی می­‌شود.

 ه) ضمانت پرداخت: اصل سرمایه سرمایه­‌گذاران با ارائه ضمانت­نامه از سوی صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی اصفهان با شناسه سپاص 1214814031118481 صادر شده و تا تاریخ 1404/01/29 معتبر می‌­باشد و با درخواست شرکت سامانه تأمین هوشمند نوآفرینان ایرانیان تا زمان مورد درخواست این شرکت قابل تمدید است.

 و) وضعیت طرح: طرح از منظر اقتصادی هم برای مشارکت­‌کنندگان و هم برای مجری توجیه‌­پذیر می­‌باشد.

 ز) سابقه تامین مالی شرکت: با توجه به بررسی­‌های به عمل آمده این شرکت دارای سابقه تأمین مالی از سکوهای تأمین مالی جمعی دارای مجوز نبوده است.

خ) شیوه پرداخت سرمایه: کل سرمایه مورد درخواست متقاضی 30،000 میلیون ریال می‌باشد که در یک مرحله از طریق سکوی آی فاند تأمین می‌شود. پرداخت به صورت مرحله‌ای بعد از هر 5،000 میلیون ریال سرمایه جمع­‌آوری شده به استثنای مرحله آخر که باقی­مانده مبالغ جمع‌­آوری شده را پوشش می‌دهد. لازم به ذکر است پرداخت به متقاضی مشروط به موفقیت حداقل میزان جمع‌­آوری وجوه قابل پذیرش می‌باشد.

 

مشاهده بیشتر
see less
ریسک های پروژه

تغییرات قیمت مواد اولیه: تغییر قیمت مواد اولیه موجب تغییر در هزینه محصول و نرخ فروش محصول می­‌گردد. سرمایه‌پذیر می‌­بایست نرخ فروش رو به نحوی تعیین کند که حداقل سود علی الحساب مذکور در طرح برای سرمایه‌گذاران محقق شود. در صورت تحقق این ریسک بر عهده متقاضی خواهد بود.

تغییر قیمت محصول: با توجه به در نظر گرفتن ریسک نوسان قیمت مواد اولیه احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می‌شود. در صورت وقوع این ریسک بر عهده متقاضی خواهد بود.

کاهش حاشیه سود طرح: با توجه به سابقه فعالیت شرکت احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می‌­شود و در صورت وقوع بر عهده سرمایه‌­پذیر خواهد بود. سرمایه‌­پذیر موظف است نسبت به حفظ حداقل حاشیه سود طرح اقدام نماید.

عدم امکان فروش محصول به میزان و مبلغ پیش بینی شده:با توجه به برآورد و سابقه شرکت و میزان تقاضای مشتریان احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می‌گردد. لازم به ذکر است که در صورت فروش نرفتن کالای مذکور در طرح، متقاضی موظف به بازخرید محصولات خواهد بود به نحوی که حداقل سود برآورد شده در طرح برای سرمایه‌­گذاران محقق گردد.

ریسک عدم نیاز مشتری نسبت به محصولات خریداری شده توسط متقاضی:با توجه به قراردادی بودن تعامل مشتری و سرمایه‌­پذیر، امکان وقوع این ریسک وجود نداشته و یا بسیار اندک خواهد بود و در صورت تحقق این ریسک بر عهده متقاضی می‌باشد.

آسیب به محصولات پیش از تحویل به مشتری(آتش سوزی، سرقت و ...):این ریسک بر عهده متقاضی می‌باشد.

ریسک عدم وصول فروش نسیه در مدت طرح:در پایان طرح هر میزان مطالبات وصول نشده باقیمانده حال شده فرض و سرمایه پذیر موظف به تسویه مبالغ در پایان طرح می‌باشد. این ریسک بر عهده متقاضی است.

مرغوب نبودن کیفیت خرید محصول مد نظر:متقاضی می‌­بایست کیفیت محصول را از هر نظر بررسی و اصالت­‌سنجی نماید. در صورت مرغوب نبودن کالا و به تبع فروش نرفتن آن، سرمایه‌­پذیر می‌­بایست خود راسا نسبت به بازخرید محصول اقدام نماید. این ریسک بر عهده متقاضی است. 

مشاهده بیشتر
see less
معرقی شرکت

شرکت با مسئولیت محدود فناوران طب پیشرفته سوشیانت ابتدا با نام بهدین طب امین در تاریخ 1394/07/04 به شماره ثبت 54811 و با شناسه ملی 14005248090 ثبت شد و سپس در تاریخ 1395/09/02 نام شرکت به فناوران طب پیشرفته سوشیانت تغییر یافت. در تاریخ 1399/05/20 مرکز اصلی شرکت از واحد ثبتی اصفهان به واحد ثبتی خمینی شهر انتقال یافته و تحت شماره ثبت 2267 به ثبت رسید.

موضوع فعالیت شرکت طبق ماده 2 اساسنامه عبارت است از: طراحی و انتقال تکنولوژی و نصب و راه‌­اندازی و تعمیر و نگهداری و تولید و ساخت و پشتیبانی در زمینه تجهیزات پزشکی و سیستم­های الکترونیکی و مخابراتی و اتوماسیون صنعتی و تجهیزات مهندسی پزشکی رایانه‌­ای و تجهیزات ابزار دقیق رایانه‌­ای، خرید و فروش و صادرات و واردات تجهیزات پزشکی کامپیوتری، مخابراتی و سیستم‌­های رایانه‌­ای و الکترونیکی، انجام فعالیت در زمینه تجارت الکترونیک، تأمین نیروی انسانی متخصص به صورت موقت در زمینه موضوع فعالیت شرکت، انجام خدمات اجرائی و عملیاتی و فنی و مهندسی در زمینه موضوع فعالیت شرکت، ایجاد و احداث کارخانه برای تولید تجهیزات پزشکی، نصب و راه‌­اندازی و تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی و الکترونیکی و مخابراتی و ارتباطی، برنامه نویسی، شرکت در نمایشگاه‌­های رایانه‌­ای داخلی و خارجی، شرکت در مناقصات و مزایدات داخلی و خارجی در زمینه موضوع فعالیت شرکت، تهیه و تأمین تجهیزات و قطعات یدکی تجهیزات پزشکی و الکترونیکی و مخابراتی مربوطه، اخذ و اعطای نمایندگی از شرکت­‌های تجهیزات پزشکی داخلی و خارجی قطعات، ایجاد شعب و دفاتر نمایندگی در زمینه موضوع فعالیت شرکت در داخل و خارج از کشور، انعقاد قراردادهای همکاری و مشارکت با شرکتهای داخلی و خارجی در زمینه موضوع فعالیت شرکت، عقد قرارداد با اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه موضوع فعالیت شرکت، فروش خدمات مهندسی در زمینه پزشکی، صادرات خدمات فنی و مهندسی در زمینه پزشکی، تولید نرم‌­افزارهای پزشکی، تهیه و تأمین قطعات و اقلام و ملزومات و مواد مصرفی در زمینه پزشکی، استراتژی و معماری سازمانی و متدلوژی و اجراء و نظارت بر پروژه­های فناوری اطلاعات و مهندسی مجدد و بهبود فرایند و ارائه خدمات مدیریتی و مشاوره و طراحی نظام‌­های مدیریتی در زمینه موضوع فعالیت شرکت جهت تسهیل و افزایش کارایی سازمان­ها، مشاوره و طراحی و اجرای دستگاه‌­های پزشکی، دریافت وام و تسهیلات مالی و اعتباری اعم از ارزی و ریالی در زمینه موضوع فعالیت شرکت، انجام امور قراردادی و برآورد پروژه در زمینه موضوع فعالیت شرکت، تعمیر و نگهداری ماشین‌­آلات پزشکی و انجام خدمات فنی و طراحی در زمینه موضوع فعالیت شرکت، ارائه کلیه خدمات مدیریتی از جمله آنالیز و تحلیل سیستم و طراحی سیستم و طرح­های تکنولوژیکی در زمینه موضوع فعالیت شرکت، طراحی و نصب و پشتیبانی سیستم­های پزشکی، صادرات و واردات تجهیزات پزشکی و تهیه و تولید بسته‌­های نرم‌­افزاری پزشکی، صادرات نرم‌­افزار و خدمات مهندسی در زمینه موضوع فعالیت شرکت، خرید و فروش و صادرات و واردات دستگاه‌­های پزشکی، ارائه خدمات مشاوره مدیریت و مدیریت طرح در زمینه موضوع فعالیت شرکت، ارائه خدمات مشاوره مهندسی و نظارت بر طرح‌­ها در زمینه موضوع فعالیت شرکت.

مطابق لیست بیمه کارکنان در اسفند ماه سال 1402 این شرکت با 14 نفر پرسنل در مجموع فعال بوده است.

شرکت فناوران طب پیشرفته سوشیانت موفق به اخذ پروانه تولید بندلیگاتور مری یک بار مصرف از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال 1402 شده است. 

مشاهده بیشتر
see less
نام شرکت
شماره ثبت
مدیر عامل
شناسه ملی
کد اقتصادی
آدرس
نام شرکت
فناوران طب پیشرفته سوشیانت
شماره ثبت
2267
مدیر عامل
امیر حسین ریاضی
شناسه ملی
14005248090
کد اقتصادی
411489515978
آدرس
اصفهان خمینی شهر ساختمان اندیشه پلاک 302
سهامداران
نام سهامدار
سِمت
درصد سهام
نام سهامدار
امیرحسین ریاضی
سِمت
-
درصد سهام
49 درصد
نام سهامدار
فرشته سادات امام جمعه زاده
سِمت
-
درصد سهام
49 درصد
اعضای هیئت مدیره
نام
نام خانوادگی
سمت
نمایندگی شخص حقوقی
نام شخصیت حقوقی
نام
فرشته سادات
نام خانوادگی
امام جمعه زاده
سمت
رئیس هیئت مدیره
نمایندگی شخص حقوقی
خیر
نام شخصیت حقوقی
-
نام
امیرحسین
نام خانوادگی
ریاضی
سمت
مدیرعامل
نمایندگی شخص حقوقی
خیر
نام شخصیت حقوقی
-
نام
حیدرعلی
نام خانوادگی
ریاضی
سمت
عضو هیئت مدیره
نمایندگی شخص حقوقی
خیر
نام شخصیت حقوقی
-
ناشناس
جواد محمدی
ناشناس
ناشناس
ناشناس
سید محمد هانی سیدی
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
فرزین خواجوند زریری
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
مرتضی نظری
ناشناس
ناشناس
ناشناس
محمدجواد وفایی
نوید نوزاد
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
محمد ادیب نیکوکار
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
محمد بهشتی نامور
ناشناس
ناشناس
صابر عبدالهی مورچه خورتی
ناشناس
ناشناس
ناشناس
سعید بیدی
طاهره برادران اتحاد
ناشناس
ناشناس
ناشناس
مهرداد محبی
یاسر محمدجعفری
سیدعلیرضا طلایی زواره
ناشناس
ناشناس
قدرت اله موفق
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
محمدباقر پورشریعه
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
رضا رئوفیان نائینی
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
محمدرضا سیاحت گر
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
اکرم فخار طوقچی
ناشناس
ناشناس
هادی رجبی
ناشناس
یاسمین صراف نژاد
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
سیدمحمد دبیرسیاقی
هستی ذبیحی محمودآبادی
محسن شاکری منفرد
احمدرضا محمودی خالدی
داود اخلاق
صباح صادقی
علی آذرتاج

نظرات

دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال نظر
5,000,000,000 ریال
30,000,000,000 ریال
100%
نماد طرح فاندفنطب
وضعیت موفقیت جمع آوری وجوه
مبلغ باقی مانده 0 ریال
زمان باقی مانده پایان یافته
پیش بینی سود سالانه %45.0
دوره سرمایه‌گذاری 12 ماه
بازه پرداخت سود علی الحساب 3 ماه
نوع تأمین مالی شناور
تعداد سرمایه گذار 113 سرمایه گذار
شروع جمع آوری وجوه 1403/03/09
پایان جمع آوری وجوه 1403/03/19
مدیر طرح امیر حسین ریاضی
تضامین
اصل سرمایه سرمایه¬گذاران با ارائه ضمانت¬نامه از سوی صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی اصفهان با شناسه سپاص 1214814031118481 صادر شده و تا تاریخ 01/29/ 1404 معتبر می¬باشد و با درخواست شرکت سامانه تأمین هوشمند نوآفرینان ایرانیان تا زمان مورد درخواست این شرکت قابل تمدید است.
تصویر ضمانت نامه