تولید و فروش سازگارکننده آریا
100% 30,000,000,000 ریال
30,000,000,000 ریال
نماد طرح fundaria
وضعیت موفق
مبلغ باقی مانده 0 ریال
زمان باقی مانده پایان یافته
پیش بینی سود سالانه 42.0 درصد سالانه
عمر پروژه 12 ماهه
بازه پرداخت سود علی الحساب 6 ماهه
نوع تأمین مالی شناور
نوع سرمایه گذاری مشارکت در درآمد
تعداد سرمایه گذاری 100 سرمایه گذاری
شروع جمع آوری وجوه 1402/06/11
پایان جمع آوری وجوه 1402/07/10
مدیر طرح محمد علی آبادی فراهانی
ماشین حساب
تولید و فروش سازگارکننده آریا
 • اصفهان - شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

 • سایر

 • گسترش

معرفی طرح

شرکت آریا پلیمر پیشگام در خصوص این طرح در نظر دارد 150 تن از محصول افزودنی­های پایه پلی اولفینی (سازگارکننده) آریا را در مدت 12 ماه تولید و به فروش برساند. با توجه به سوابق شرکت و دوره گردش وصول مطالبات در صورت های مالی حسابرسی شده سال 1400، دوره گردش تولید و فروش محصولات در این طرح هر 4 ماه یکبار برآورد شده است. بنابراین پیش­بینی می‌­شود هر 4 ماه یکبار 50 تن از محصول افزودنی­های پایه پلی اولفینی(سازگارکننده) آریا تولید و به فروش برسد. . باتوجه به اظهارات سرمایه‌ پذیر و در نظر گرفتن 2.51% به عنوان درصد پوشش ریسک قیمت خرید نهایی به ازای یک کیلوگرم محصول 600،000 ریال برآورد می‌گردد. میزان هزینه خرید مواد اولیه در هر دوره جهت تولید 50 تن محصول افزودنی­های پایه پلی اولفینی (سازگارکننده) آریا 30 میلیارد ریال و هزینه خرید مواد اولیه در طول طرح جهت تولید 150 تن محصول برابر با 90 میلیارد ریال برآورد می‌شود. مبلغ فروش محصول طبق آخرین فاکتور فروش ارائه شده و براساس اظهارات متقاضی به ازای یک کیلوگرم محصول 745،000 ریال برآورد می­‌شود. با در نظر گرفتن دوره گردش 4ماهه تولید و فروش 150 تن محصول، درآمد طرح در مدت 12 ماهه طرح 111،750 میلیون ریال برآورد می‌گردد. سود تعریف شده در این طرح ما به التفاوت فروش محصول و خرید مواد اولیه و کارمزد تامین‌ مالی جمعی است. بر این اساس سود پیش­بینی شده مبلغ 20،400 میلیون ریال برآورد می‌گردد.با لحاظ سهم 61.76 درصدی برای سرمایه گذاران از سود برآورد شده، نرخ بازدهی داخلی ماهانه و سود علی الحساب 12 ماهه طرح به ترتیب 3.15 درصد و 42 درصد پیش بینی می شود.

خلاصه ارزیابی آی فاند

طرح " تامین سرمایه در گردش به منظور تولید وفروش سازگارکننده آریا" تعریف شده توسط شرکت آریا پلیمر پیشگام از هفت منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفته که خلاصه نتایج به شرح زیر می­باشد:

الف) احراز مدارک: کد بورسی شرکت، گواهی اعتبارسنجی شرکت، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت سنجی شده است.

ب) گواهی­ها: گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره دریافت شده است. مطابق گواهی اعتبارسنجی دریافت شده از شرکت، مدیرعامل و نائب رئیس هیات مدیره فاقد چگ برگشتی هستند. گواهی امضا مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره نیز دریافت شده است.

ج) وضعیت مالی شرکت: مقایسه نسبت­ها و مقیاس­های مالی گذشته یک شرکت برای چند دوره بهترین معیار تحلیل مالی است. بر این اساس وضعیت مالی شرکت در پنج سال اخیر مورد بررسی قرار گرفته است. براساس آخرین صورت مالی حسابرسی شده سال 1400 مطابق اظهارنظر حسابرس، وضعیت مالی شرکت آریا پلیمر پیشگام در تاریخ 29 اسفند ماه سال 1400 مزبور، از تمام جنبه‌های با اهمیت، طبق استانداردهای حسابداری به نحو مطلوب نشان داده شده است.

د) بررسی میدانی: صلاحیت اجرایی متقاضی با توجه به سابقه فعالیت شرکت قابل قبول ارزیابی می­‌شود.

ه) وضعیت طرح: طرح از منظر اقتصادی هم برای مشارکت­کنندگان و هم برای مجری توجیه پذیر می­‌باشد.

و) سابقه تامین مالی شرکت: با توجه به بررسی‌های به عمل آمده این شرکت هیچگونه سابقه تامین مالی جمعی از سکوهای تامین مالی جمعی دارای مجوز نداشته است.

ز)شیوه پرداخت: پرداخت بصورت مرحله‌­ای بعد از تامین هر7،500 میلیون ریال سرمایه می‌باشد و در نهایت در مرحله پایانی باقی­مانده مبالغ جمع­‌آوری شده به متقاضی پرداخت می‌گردد. لازم به ذکر است پرداخت به متقاضی مشروط به موفقیت حداقل میزان جمع آوری وجوه قابل پذیرش می‌باشد.

ریسک های پروژه

تغییرات قیمت مواد اولیه: تغییر قیمت مواد اولیه موجب تغییر در هزینه محصول و نرخ فروش محصول می گردد. در صورت تحقق این ریسک بر عهده طرفین خواهد بود.

عدم فروش محصولات به مشتریان به میزان پیش بینی شده در طرح: با توجه به برآورد شرکت و میزان تقاضای مشتریان، احتمال وقوع ریسک پایین برآورد میگردد. لازم به ذکر است که متقاضی درصورت فروش نرفتن کالای مذکور در طرح، موظف به باز خرید محصولات خواهد بود به نحوی که حداقل سود برآورد شده در طرح برای سرمایه گذاران محقق گردد.

تغییر قیمت محصول: با توجه به در نظر گرفتن ریسک نوسان قیمت مواد اولیه، احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد میشود.درصورت تغییر قیمت مواد اولیه سرمایه پذیر میبایست قیمت فروش محصول را به نحوی تعیین کند که حداقل سود برآورد شده در طرح محقق گردد.در صورت وقوع، این ریسک بر عهده طرفین خواهد بود.

کاهش حاشیه سود طرح: با توجه به سابقه فعالیت شرکت احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می شود. سیاست قیمت گذاری محصول توسط سرمایه پذیر میبایست به نحوی باشد که حداقل سود برآورد شده در طرح را محقق نماید. در صورت وقوع ، این ریسک بر عهده طرفین خواهد بود.

ریسک عدم وصول نقد درآمدها: در صورت وقوع، سرمایه پذیر می بایست از منابع خود برای بازپرداخت سرمایه و سود حداقلی پیش بینی شده سرمایه گذاران اقدام نماید. لیکن در صورت وقوع، این ریسک بر عهده سرمایه پذیر می باشد.

آسیب به محصولات پیش از تحویل به مشتری (آتش سوزی،سرقت و ...): این ریسک بر عهده متقاضی می باشد.

افزایش دوره گردش: در صورت رخ داد این ریسک بر عهده متقاضی است.

شرح تضامین

اخذ چک تضمین از شرکت و شخص ثالث معتبر

راهبران طرح
نام شماره تماس ایمیل
زهراالسادات عالم 031-33931047 z.alem@ifund.ir
معرفی شرکت
شرکت آریا پلیمر پیشگام فعالیت خود را با تولید محصولات صنعت پلیمری در سال1387آغاز کرده است. موضوع فعالیت شرکت بر اساس اساسنامه، تولید و خريد و فروش و ارايه خدمات فني و مهندسي و مشاوره در حوزه کليه مواد پليمري، پتروشيمي و شيميايي مجاز، توليد محصول و ارائه کليه فعاليت ها در زمينه توليد، ساخت، مونتاژ تجهيزات و راه اندازي خطوط توليد کارخانجات صنعتي، انعقاد قرارداد و سرمايه گذاري صنعتي و تجاري پليمر، پتروشيمي و شيميايي مجاز با اشخاص حقيقي و حقوقي در داخل و خارج از کشور و ... می‌باشد. این شرکت اقدام به تولید انواع گوناگون سازگارکننده، مستربچ‌های‌ افزودنی، نانو افزودنی‌ها نموده است. این شرکت بر اساس گزارش صورت دستمزد و مزایای کارکنان در اردیبهشت ماه 1402، در مجموع در شهرک علمی تحقیقات اصفهان و شهرک صنعتی مورچه خورت با 72 نفر پرسنل مشغول به فعالیت هستند. محصولات تولیدی آریا پلیمر پیشگام حجم گسترده‌ای از صنایع مرتبط با پلیمر نظیر صنعت پلاستیک، کامپاند، بسته‌بندی، خودروسازی، لوله و اتصالات را پوشش می‌دهد.
اطلاعات شرکت
نام شرکت آریا پلیمر پیشگام شماره ثبت 1686
مدیر عامل محمد علی آبادی فراهانی شناسه ملی 10980137289
آدرس اصفهان - شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان اصفهان-شهرک علمی و تحقیقات اصفهان-خیابان پانزدهم-شرکت آریا پلیمر پیشگام کد اقتصادی 411344554599
سهامداران
نام سهامدار مدیریت درصد سهام
محمد علی آبادی فراهانی - 75 درصد
سمن ستوده - 20 درصد
اعضای هیئت مدیره
نام نام خانوادگی سمت نمایندگی شخص حقوقی نام شخصیت حقوقی
سمن ستوده رئیس هیئت مدیره خیر -
محمد علی آبادی فراهانی مدیرعامل خیر -
شهلا ساده عضو هیئت مدیره خیر -
 1. سرمایه گذاران

 2. ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  سعید فتحعلی جونقانی
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  نوید ادریس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  مهدی صحرانشین سامانی
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  فاطمه صانعی
  ناشناس
  رضا مرادی
  ناشناس
  مجتبی فدائی
  ناشناس
  ناشناس
  مینا گرامی گنجه
  ناشناس
  اعظم عابدی
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  علی آذرتاج
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان اصفهان
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  محمدمهدی صفائی
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  امیر ایزدیان
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  مرتضی وفائی داویجانی

   دیدگاهی ثبت نشده است

   ارسال نظر

   جهت ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.