تامین سرمایه در گردش تولید و فروش چسب های گرماذوب
100% 20,000,000,000 ریال
20,000,000,000 ریال
نماد طرح fundbsar
وضعیت موفق
مبلغ باقی مانده 0 ریال
زمان باقی مانده پایان یافته
پیش بینی سود سالانه 42.0 درصد سالانه
عمر پروژه 12 ماهه
بازه پرداخت سود علی الحساب 3 ماهه
نوع تأمین مالی شناور
نوع سرمایه گذاری مشارکت در درآمد
تعداد سرمایه گذاری 77 سرمایه گذاری
شروع جمع آوری وجوه 1402/08/08
پایان جمع آوری وجوه 1402/09/08
مدیر طرح مهدی نجار دیسفانی
ماشین حساب
تامین سرمایه در گردش تولید و فروش چسب های گرماذوب
 • تهران - تهران

 • سایر

 • گسترش

معرفی طرح

شرکت بسپار گستر آریا در نظر دارد با تامین سرمایه در گردش جهت خرید مواد اولیه اقدام به تولید چسب گرماذوب نماید. با توجه به اظهارات سرمایه پذیر تولید محصول مذکور یک ماه به طول می انجامد و طی به فروش نسیه به مشتریان، وصول مطالبات 5 ماه برآورد می گردد. در ادامه سرمایه مجدد به گردش در می آید و بر این اساس مدت طرح 12 ماه برآورد می گردد. هزینه مواد اولیه برای هر واحد محصول مطابق اظهارات متقاضی حدوداً 800،000 ریال می باشد که در مجموع برای تولید 46،110 کیلوگرم چسب گرماذوب طی دو دوره، مبلغ 36،888،000،000 ریال پیش بینی می گردد. هزینه طرح با لحاظ کارمزد عامل و فرابورس در تامین مالی جمعی 37،588،000،000 ریال برآورد می شود.

پیش بینی فروش 12 ماهه این محصول بر اساس فاکتورهای فروش ارائه شده به ازای هر کیلوگرم 1،250،000 ریال می باشد که مجموع فروش 46،110 واحد چسب گرماذوب، 57،637،500،000 ریال برآورد می گردد.

بنابراین پیش بینی می شود شرکت بسپار گستر آریا در برنامه تولید و فروش خود با کسر کارمزدهای تامین مالی جمعی 20،049،500،000 ریال سود محقق نماید. سهم سرمایه گذاران از سود برآورد شده، 41.9 درصد بوده که مبلغ 8،400،000،000 ریال برآورد می گردد.

خلاصه ارزیابی آی فاند

طرح " تامین سرمایه در گردش خرید و فروش چسب گرماذوب " تعریف شده توسط شرکت بسپار گستر آریا از هشت منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفته که خلاصه نتایج به شرح زیر می باشد:

الف) احراز مدارک: کد بورسی شرکت، گواهی اعتبارسنجی شرکت، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت سنجی شده است.

ب) گواهی ها: گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره دریافت شده است. مطابق گواهی اعتبارسنجی دریافت شده از شرکت، مدیرعامل و تمامی اعضای هیئت مدیره فاقد چک برگشتی هستند. گواهی امضا مدیرعامل نیز دریافت شده است.

ج) وضعیت مالی شرکت: مقایسه نسبت ها و مقیاس های مالی گذشته یک شرکت برای چند دوره بهترین معیار تحلیل مالی است. بر این اساس وضعیت مالی شرکت در سه سال اخیر مورد بررسی قرار گرفته است. اظهار نظر حسابرس برای آخرین صورت مالی حسابرسی شده شرکت (سال مالی منتهی به 29 اسفند 1401) بیان می کند که وضعیت مالی، عملکرد مالی و جریان های نقدی منتهی به تاریخ مزبور، از تمام جنبه های با اهمیت، طبق استانداردهای حسابداری، به نحو مطلوب می باشد.

د) بررسی میدانی: صلاحیت اجرایی متقاضی با توجه به سابقه فعالیت شرکت قابل قبول ارزیابی می شود.

ه) ضمانت پرداخت: اصل سرمایه سرمایه گذاران و سود علی الحساب مشارکت در طرح با ارائه چک معتبر تضمین می شود.

و) وضعیت طرح: طرح از منظر اقتصادی هم برای مشارکت کنندگان و هم برای مجری توجیه پذیر می باشد.

ز) سابقه تامین مالی شرکت: با توجه به بررسی های به عمل آمده این شرکت دارای سابقه تامین مالی از سکوهای تامین مالی جمعی دارای مجوز در مجموع به مبلغ 207،094،143،000 ریال می باشد.

ریسک های پروژه

تغییرات قیمت مواد اولیه: تغییر قیمت مواد اولیه موجب تغییر در هزینه محصول و نرخ فروش محصول می گردد. سرمایه پذیر میبایست نرخ فروش را به نحوی تعیین کند که حداقل سود علی الحساب مذکور در طرح برای سرمایه گذاران محقق شود.در صورت تحقق این ریسک بر عهده طرفین خواهد بود.


تغییر قیمت محصول: با توجه به در نظر گرفتن ریسک نوسان قیمت مواد اولیه احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می شود. در صورت وقوع این ریسک بر عهده طرفین خواهد بود.


عدم امکان فروش محصول به میزان و مبلغ پیش بینی شده: با توجه به برآورد و سابقه شرکت و میزان تقاضای مشتریان احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می گردد. در صورت عدم تحقق فروش این محصول به میزان پیش بینی شده متقاضی موظف به شناسایی درامد از سایر لاین های درآمدی خود برای تضمین سود سرمایه گذران است.


ریسک عدم نیاز مشتری نسبت به محصولات خریداری شده توسط متقاضی: با توجه به غیر قراردادی بودن تعامل مشتری و سرمایه پذیر امکان وقوع این ریسک وجود دارد. لکن با توجه به سابقه همکاری و برآوردها موجود احتمال وقوع این ریسک اندک خواهد بود و در صورت تحقق این ریسک بر عهده متقاضی می باشد.


بروز مشکل در عدم امکان تهیه محصول مذکور در طرح: این ریسک بر عهده سرمایه پذیر بوده و در این صورت سرمایه پذیر موظف به بازپرداخت اصل سرمایه و سود علی الحساب سرمایه گذاران از سایر منابع و درآمدهای خود می باشد.


آسیب به محصولات پیش از تحویل به مشتری(آتش سوزی، سرقت و ...): این ریسک بر عهده متقاضی می باشد.

ریسک عدم وصول فروش نسیه در مدت طرح: در پایان طرح هر میزان مطالبات وصول نشده باقی مانده حال شده فرض و سرمایه پذیر موظف به تسویه مبالغ در پایان طرح می باشد. این ریسک بر عهده متقاضی است.


مرغوب نبودن کیفیت مواد اولیه برای تولید محصول مد نظر: متقاضی میباست کیفیت مواد اولیه را از هر نظر بررسی و اصالت سنجی نماید. در صورت مرغوب نبودن مواد اولیه و به تبع فروش نرفتن محصول حاصل از آن، سرمایه پذیر میبایست خود راسا نسبت به بازخرید محصول اقدام نماید. این ریسک بر عهده متقاضی است.


کاهش حاشیه سود فروش محصول: سرمایه پذیر با برنامه ریزی مدون موظف به حفظ حداقل حاشیه سود عنوان شده در طرح می باشد. در صورت وقوع بر عهده متقاضی است.

شرح تضامین

اخذ چک تضمین از شرکت

راهبران طرح
نام شماره تماس ایمیل
الهام یداللهی نجف آبادی 031-33931047 yadolahi@ifund.ir
معرفی شرکت
گروه بسپار گستر آریا با نام تجاری "لومیناک" در سال 1387 با هدف تولید آمیزه های پلیمری صنعت خودروسازی آغاز به کار کرد و محصولات خود را با تولید چسب های گرماذوب و سایر چسب ها گسترش داد. محصولات شرکت شامل انواع چسبهای گرماذوب، از جمله چسب گرانول، چسب وکیوم و همچنین آلیاژ پلیمری می باشد. بر اساس اساسنامه موضوع فعالیت شرکت عبارت است از تولید انواع محصولات و کالاهای پلیمری، خرید، فروش، واردات و صادرات کلیه کالا های مجاز بازرگانی، مشاوره و مشارکت عقد قرارداد با اشخاص حقیقی و حقوقی، اخذ نمایندگی در داخل و خارج از کشور، اخذ وام از بانک ها و موسسات مالی معتبر و انجام سایر عملیات های مجاز که برحسب قوانین و مقررات برای شرکت ممنوع نباشد. با توجه به گزارش صورت دستمزد و حقوق مزایای کارکنان در تیر ماه 1402 ، در مجموع با 56 نفر پرسنل در بخش اداری و تولید خود مشغول به فعالیت می باشد.
اطلاعات شرکت
نام شرکت بسپار گستر آریا شماره ثبت 335779
مدیر عامل مهدی نجار دیسفانی شناسه ملی 10103767150
آدرس تهران - تهران بلوار نلسون ماندلا (جردن ) خیابان گلفام، پلاک 56، واحد 10 کد اقتصادی 411346415741
سهامداران
نام سهامدار مدیریت درصد سهام
مهدی نجار دیسفانی - 80 درصد
نرگس علیزاده - 9 درصد
حسن نجار دیسفانی - 9 درصد
محمدرضا نجار دیسفانی - 2 درصد
اعضای هیئت مدیره
نام نام خانوادگی سمت نمایندگی شخص حقوقی نام شخصیت حقوقی
نرگس علیزاده نایب رئیس هیئت مدیره خیر -
مهدی نجار دیسفانی مدیرعامل خیر -
حسن نجار دیسفانی عضو هیئت مدیره خیر -
 1. سرمایه گذاران

 2. بسپار گستر آریا
  ناشناس
  محمدمهدی صفائی
  سیدهادی موسوی
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  اعظم عابدی
  ناشناس
  میثم شعبان دولابی
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  علی آذرتاج
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  محمد بهشتی نامور
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  مجید عباس زاده
  ناشناس
  ناشناس
  عرفان احمدی
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  علیرضا فرمانی
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس

   دیدگاهی ثبت نشده است

   ارسال نظر

   جهت ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.