خرید و فروش مواد اولیه صنعت پلیمری
100% 131,538,045,000 ریال
131,538,045,000 ریال
نماد طرح fundbasp
وضعیت موفق
مبلغ باقی مانده 0 ریال
زمان باقی مانده پایان یافته
پیش بینی سود سالانه 42.0 درصد سالانه
عمر پروژه 6 ماهه
بازه پرداخت سود علی الحساب 6 ماهه
نوع تأمین مالی همه یا هیچ
نوع سرمایه گذاری مشارکت در درآمد
تعداد سرمایه گذاری 64 سرمایه گذاری
شروع جمع آوری وجوه 1402/06/19
پایان جمع آوری وجوه 1402/07/18
مدیر طرح علی علیخانی
ماشین حساب
خرید و فروش مواد اولیه صنعت پلیمری
 • اصفهان - اصفهان

 • سایر

 • گسترش

معرفی طرح
شرکت بسپار شیمی سپیدان در نظر دارد در این طرح اقدام به واردات 26،400 کیلوگرم محصول یووی استابیلایزر تینوین و فروش آن در طول مدت 6 ماه نماید. مجموع هزینه واردات محصولات 131،538،045،000 ریال می شود. هزینه واردات شامل هزینه خرید محصول، 5 درصد هزینه حقوق و عوارض گمرکی، هزینه حمل خارجی، هزینه حمل داخلی به ازای هر کیلوگرم 20،000 ریال می باشد. همچنین 2.5 درصد بابت پوشش ریسک هزینه محصولات در نظر گرفته شده است. پیش بینی فروش 6 ماهه این محصولات بر اساس اظهارات متقاضی در مجموع فروش 26،400 کیلوگرم 166،920،000،000 ریال برآورد می‌گردد. بنابراین پیش بینی می شود شرکت بسپار شیمی سپیدان در برنامه واردات و فروش خود حدوداً 32،551،194،100 ریال با احتساب هزینه کارمزد تامین مالی جمعی سود محقق نماید. با لحاظ سهم 84.86 درصدی برای سرمایه گذاران از سود برآورد شده، نرخ بازدهی داخلی ماهانه و سود علی الحساب 6 ماهه طرح به ترتیب 3.23 درصد و 21 درصد پیش بینی می شود.
خلاصه ارزیابی آی فاند

خلاصه نتایج ارزیابی طرح به شرح زیر می باشد:

الف) احراز مدارک: کد بورسی شرکت، گواهی اعتبارسنجی شرکت، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت سنجی شده است.

ب) گواهی ها: گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره دریافت شده است. مطابق گواهی اعتبارسنجی دریافت شده از شرکت، مدیرعامل و تمامی اعضای هیئت مدیره فاقد چک برگشتی هستند. گواهی امضا مدیرعامل نیز دریافت شده است.

ج) وضعیت مالی شرکت: مقایسه نسبت ها و مقیاس های مالی گذشته یک شرکت برای چند دوره بهترین معیار تحلیل مالی است. بر این اساس وضعیت مالی شرکت در سه سال اخیر مورد بررسی قرار گرفته است. اظهار نظر حسابرس برای آخرین صورت مالی حسابرسی شده شرکت (سال مالی منتهی به 29 آذر 1401) بیان می کند که وضعیت مالی، عملکرد مالی و جریان های نقدی منتهی به تاریخ مزبور، از تمام جنبه های با اهمیت، طبق استانداردهای حسابداری، به نحو مطلوب می باشد.

د) بررسی میدانی: صلاحیت اجرایی متقاضی با توجه به سابقه فعالیت شرکت قابل قبول ارزیابی می شود.

ه) وضعیت طرح: طرح از منظر اقتصادی هم برای مشارکت کنندگان و هم برای مجری توجیه پذیر می باشد.

و) سابقه تامین مالی شرکت: با توجه به بررسی های به عمل آمده این شرکت دارای سابقه تامین مالی از سکوهای تامین مالی جمعی دارای مجوز نمی باشد.

ز) شیوه پرداخت سرمایه: کل سرمایه مورد درخواست متقاضی ریال می‌باشد که در یک مرحله از طریق سکوی آی فاند تامین می‌شود. پرداخت بصورت یکجا بعد از تامین 131،538،045،000 میلیارد ریال سرمایه جمع آوری شده می باشد.

ریسک های پروژه

ریسک های طرح و نحوه مدیریت آن ها به شرح زیر می باشند:

- تغییرات قیمت مواد اولیه: تغییر قیمت مواد اولیه موجب تغییر در هزینه محصول و نرخ فروش محصول می­گردد. سرمایه پذیر میبایست نرخ فروش رو به نحوی تعیین کند که حداقل سود علی الحساب مذکور در طرح برای سرمایه گذاران محقق شود. در صورت تحقق این ریسک بر عهده طرفین خواهد بود.

- تغییر قیمت محصول: با توجه به در نظر گرفتن ریسک نوسان قیمت مواد اولیه احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می‌شود. در صورت وقوع این ریسک بر عهده طرفین خواهد بود.

- کاهش حاشیه سود طرح: با توجه به سابقه فعالیت شرکت احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می­شود و در صورت وقوع بر عهده طرفین خواهد بود.

- عدم امکان فروش محصول به میزان و مبلغ پیش بینی شده: با توجه به برآورد و سابقه شرکت و میزان تقاضای مشتریان احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می‌گردد. لازم به ذکر است که متقاضی در صورت فروش نرفتن کالای مذکور در طرح، متقاضی موظف به بازخرید محصولات خواهد بود به نحوی که حداقل سود برآورد شده در طرح برای سرمایه گذاران محقق گردد.

- ریسک عدم نیاز مشتری نسبت به محصولات خریداری شده توسط متقاضی: با توجه به غیر قراردادی بودن تعامل مشتری و سرمایه پذیر امکان وقوع این ریسک وجود دارد. لکن با توجه به سابقه همکاری و برآوردها موجود احتمال وقوع این ریسک اندک خواهد بود و در صورت تحقق این ریسک بر عهده متقاضی می‌باشد.

- بروز مشکل در واردات و عدم امکان تهیه محصول مذکور در طرح: این ریسک بر عهده سرمایه پذیر بوده و در این صورت سرمایه پذیر موظف به بازپرداخت اصل سرمایه و سود علی الحساب سرمایه‌گذاران از سایر منابع و درآمدهای خود می‌باشد.

- آسیب به محصولات پیش از تحویل به مشتری(آتش سوزی، سرقت و ...): این ریسک بر عهده متقاضی می‌باشد.

- ریسک عدم وصول فروش نسیه در مدت طرح: در پایان طرح هر میزان مطالبات وصول نشده باقیمانده حال شده فرض و سرمایه پذیر موظف به تسویه مبالغ در پایان طرح می‌باشد.این ریسک بر عهده متقاضی است.

- مرغوب نبودن کیفیت واردت محصول مد نظر: متقاضی میباست کیفیت محصول وارداتی را از هر نظر بررسی و اصالت سنجی نماید. در صورت مرغوب نیودن کالای وارداتی و به تبع فروش نرفتن آن، سرمایه پذیر میبایست خود راسا نسبت به بازخرید محصول اقدام نماید. این ریسک بر عهده متقاضی است.

- کاهش حاشیه سود فروش محصول: سرمایه پذیر موظف به حفظ حداقل حاشیه سود عنوان شده در طرح می باشد.

راهبران طرح
نام شماره تماس ایمیل
محمد حسین عبادی 031-33931047 ebadi@ifund.ir
معرفی شرکت
گروه بسپار شیمی سپیدان با نام تجاری (BCS) به عنوان یک گروه صنعتی پیشرو و متمرکز بر توسعه اکوسیستم نوآوری، تولید و تامین پلیمرهای مهندسی و پیشرفته صنعتی محسوب می‌شود. این شرکت فعالیت خود را در سال 1390 با تامین انواع پلیمرها برای استفاده در صنایع مختلف از جمله: لوازم خانگی، خودرو، ساختمان و ...، آغاز کرده است. BCS با هدف گسترش زنجیره ارزش تبدیل مواد خام پلیمری و افزودنی به مواد اولیه تخصصی‌ و با ارزش افزوده بالا، طی یک دهه فعالیت اقدام به راه‌اندازی چندین واحد تولیدی انواع کامپاند و مستربچ کرده است. این گروه تولیدی با تاکید بر توسعه روزافزون کیفیت محصول و با هدف گسترش فعالیت‌های دانش محور در سال‌های 1394 و 1395 اقدام به تجهیز و بهره‌برداری از آزمایشگاه تخصصی مواد پلیمری و واحد تحقیق و توسعه (R&D) نموده و در سال 1400 نیز ادغام و توسعه این واحد‌های سازمانی، منجر به تاسیس مرکز تحقیقات و نوآوری کامپاند و مستربچ شده است. BCS یک مجموعه در زمینه تولید دانش‌بنیان ، تأمین مواد اولیه و افزودنی‌های مورد مصرف صنایع لوازم خانگی، خودرو، نساجی، ساختمانی، کشاورزی، فیلم و بسته‌بندی، الکتریکی، لاستیک و شیمیایی می‌باشد. این شرکت بر اساس گزارش صورت دستمزد و حقوق مزایای کارکنان در فروردین ماه 1402، در مجموع شعبه های تهران، مشهد، فشافویه و شاهین شهر با 143 نفر پرسنل در بخش اداری و تولید خود مشغول به فعالیت می‏باشد.
اطلاعات شرکت
نام شرکت بسپار شيمي سپيدان شماره ثبت 369
مدیر عامل علی علیخانی شناسه ملی 10260621577
آدرس اصفهان - اصفهان شهرک صنعتی مورچه خورت خیابان شیخ بهائی ششم پلاک 181 کد اقتصادی 411386483768
سهامداران
نام سهامدار مدیریت درصد سهام
مبین پوشش آریا زینب دیانی 99 درصد
اعضای هیئت مدیره
نام نام خانوادگی سمت نمایندگی شخص حقوقی نام شخصیت حقوقی
محمد کریمیان رئیس هیئت مدیره بله مبین پوشش آریا
محسن حلاج باشی نایب رئیس هیئت مدیره خیر -
مسعود مسیبی عضو هیئت مدیره خیر -
محمد نصرتی نیا عضو هیئت مدیره خیر -
علی علیخانی مدیرعامل خیر -
 1. سرمایه گذاران

 2. ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  مرتضی وفائی داویجانی
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  علی آذرتاج
  زهره رهبرنژاد
  ناشناس
  ناشناس
  مجتبی چیت ساز اصفهانی
  ناشناس
  مرضیه السادات میرطاووسی نائینی
  ناشناس
  ناشناس
  ناشناس
  امیرحسین چیت ساز اصفهانی
  سید داود مقصودی ادیب
  ناشناس
  ناشناس
  مهدی عطریانفر
  ناشناس
  مهرداد یزدانی گارماسه
  ناشناس

   دیدگاهی ثبت نشده است

   ارسال نظر

   جهت ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.