راهنمای سرمایه گذاری در طرح‌های تامین مالی جمعی

تامین مالی جمعی نوعی فرآیند جذب سرمایه است که در آن، سرمایه ی مورد نیاز جهت رشد و گسترش کسب و کار ها به استفاده از پول مردم آحاد جامعه (هر چند خرد) جمع آوری می شود. شرکت های متقاضی با انتشار طرح های تامین مالی جمعی در سکوهایی مانند سکوی آی فاند سرمایه ی مورد نیاز خود را جذب می کنند.

در سکوی تامین مالی جمعی آی فاند، سرمایه گذاران به راحتی می توانند با سرمایه گذاری در طرح ها، یک سرمایه گذاری نسبتا ایمن و کم ریسک را تجربه کنند؛ چرا که در این طرح ها، اصل پول سرمایه گذاران تضمین شده و سود علی الحساب تا 40 درصد نیز به آن ها تعلق می گیرد.

در ادامه به روش سرمایه گذاری در این طرح ها می پردازیم:

ثبت نام در سایت آی فاند

مرحله اول

ابتدا در نوار ابزار بالای صفحه ویا در همین جا روی دکمه ی " ثبت نام " کلیک کنید.

مرحله دوم

در صفحه ی باز شده شماره تلفن همراه خود را وارد کرده و روی دکمه ی "ارسال کد" کلیک کنید تا کد یکبار مصرف به شماره ی همراه شما ارسال شود.

مرحله سوم

در صفحه ی بعد، کد یکبار مصرفی را که به شماره همراهتان ارسال شده وارد کرده و روی دکمه "تایید" کلیک کنید.

مرحله چهارم

در صفحه باز شده اطلاعات فردی خود را وارد کرده و روی دکمه ی "ثبت نام" کلیک کنید.

مرحله پنجم

اکنون ثبت نام شما در سایت آی فاند انجام شده اما پیش از سرمایه گذاری نیاز است تا کد سجام خود را تایید کنید. جهت این کار، موس را در نوار بالا روی نام خود نگه داشته و دکمه ی "مدیریت حساب" را کلیک کنید.

مرحله ششم

پنل داشبرد برای شما باز می شود، در نوار سمت راست، قسمت "ویرایش اطلاعات"، دکمه ی "اعتبار سنجی" را کلیک کنید تا مطابق اطلاعاتی که قبلا وارد کردید اعتبار سنجی سجام برای شما انجام شود.

سرمایه گذاری در طرح

مرحله هفتم

پس از ثبت نام در سایت اکنون به راحتی می توانید در طرح های تامین مالی جمعی سکوی آی فاند سرمایه گذاری کنید. برای این کار به قسمت طرح ها در نوار بالا و یا در صفحه اصلی سایت مراجعه کرده و روی دکمه ی "جزییات طرح" در طرح مورد نظر خود کلیک کنید.

مرحله هشتم

در صفحه ی باز شده می توانید جزییات و خلاصه ای در مورد طرح مورد نظر را ملاحظه کرده و نظر کارشناس را در مورد آن مطالعه کنید. جهت سرمایه گذاری در این طرح، روی دکمه ی سبز رنگ مربوط به آن، مطابق تصویر زیر کلیک کنید.

مرحله نهم

در صفحه باز شده، مبلغ مورد نظر خود جهت سرمایه گذاری را به ریال وارد کرده دکمه ی "پرداخت" را کلیک کنید.

مرحله دهم

پس از این کار صفحه ای به صورت پاپ آپ باز می شود که بیانیه ی ریسک در آن قابل مشاهده است؛ پس از مطالعه ی آن تیک "بیانیه ریسک و قوانین مقررات را مطالعه کرده و می پذیرم." را انتخاب و مجددا روی دکمه "پرداخت" کلیک کنید.

مرحله یازدهم

در صفحه بعد باید اطلاعات کارت خود را وارد کرده و پرداخت را انجام دهید.

مرحله دوازدهم

پس از انجام پرداخت صفحه ی زیر به شما نمایش داده می شود که بیانگر تایید تراکنش است. در این صفحه روی دکمه ی "تایید" کلیک کنید.

مشاهده ی سرمایه گذاری های انجام شده

مرحله سیزدهم

اکنون سرمایه گذاری شما در طرح مورد نظر انجام شده. جهت مشاهده ی آن، موس را روی نام خود در نوار ابزار بالا نگه داشته و دکمه ی "مدیریت حساب" را کلیک کنید.

مرحله چهاردهم

سپس پنل کاربری برای شما باز می شود. در این صفحه، در قسمت گردش مالی سرمایه گذار در نوار سمت راست، روی دکمه ی صورت حساب کلیک کنید.

مرحله پانزدهم

در صفحه ای که باز می شود، لیست کلیه ی سرمایه گذاری های شما قابل مشاهده است.

شروع سرمایه گذاری

نکات پیش از سرمایه گذاری

دانستن نکات زیر جهت سرمایه گذاری مطمئن تر الزامی است: