ifund.ir | جزئیات طرح | ifund.ir
company logo

تامین سرمایه در گردش جهت خرید و فروش باتری فرسوده

project image
هرمزگان
  • نماد طرح
معرفی طرح

شرکت ماد باطری کیش از سال 1401 فعالیت خود را در زمینه بازرگانی انواع باتری در منطقه آزاد کیش آغاز نموده است. این شرکت درصدد است برای جذب سرمایه در گردش جهت بازرگانی (خرید و فروش) باتری فرسوده اقدام به تأمین سرمایه مورد نیاز از طریق سکوی تأمین مالی جمعی آی­فاند نماید. مطابق اظهارات متقاضی، این شرکت در سال 1402 به میزان 117 تن انواع باتری فرسوده خودرویی سبک و سنگین به ارزش مجموعه 84 میلیارد ریال خریداری کرده و به میزان 117 تن و ارزش 86 میلیارد ریال این این محصول فروش داشته است.

شرکت ماد باطری کیش اقدام به خرید و فروش باتری فرسوده نموده است. این شرکت در نظر دارد به طور میانگین 547،945 کیلوگرم باتری فرسوده را در مدت 12 ماه خرید و مجددا به فروش برساند. با توجه به اظهارات متقاضی، دوره چرخه عملیاتی (شامل دوره گردش کالا و دوره وصول مطالبات) محصولات این طرح 2 ماه یکبار برآورد گردیده است. بنابراین، شرکت پیش­بینی می­ کند هر دو ماه یک بار 91،324 کیلوگرم باتری فرسوده را خرید و مجددا به فروش برساند. لازم به ذکر است بر اساس اظهارنامه سال 1401، دوره وصول مطالبات شرکت حدوداً 6 ماهه بوده است (سال 1401 اولین سال فعالیت شرکت بوده است. بنابراین با توجه به رشد فروش و گردش مالی شرکت در سال 1402، دوره گردش و وصول مطالبات طرح 2 ماهه در نظر گرفته شده است).

هزینه خرید هر کیلوگرم از باتری فرسوده بر اساس اظهارات سرمایه ­پذیر و فاکتورهای ارائه شده توسط وی (فاکتور خرید از شرکت تهیه و توزیع مواد ریخته­ گری و قطعات صنعتی ایران) به طور میانگین 657،000 ریال برآورد شده ‌است. با توجه به پیش­بینی 6 بار دوره گردش در طول 12 ماه، هزینه خرید 2 ماهه به طور میانگین 91،324 کیلوگرم باتری فرسوده، مبلغ 60,000,000,000 ریال و در مجموع 12 ماه برای خرید به طور میانگین 547،945 کیلوگرم از محصول، مبلغ 360,000,000,000 ریال برآورد می­‌گردد.

فروش محصول مزبور به صورت سفارشی (به صورت فاکتوری) می­ باشد. بر این اساس، محاسبه درآمد فروش بر اساس اظهارات سرمایه‌پذیر و فاکتور نمونه ارائه شده برآورد گردیده است. میانگین قیمت فروش هر کیلوگرم باتری فرسوده بر اساس فاکتور ارائه شده توسط متقاضی (سفارش شرکت رادین تجارت رامان) 800،000 ریال پیش­بینی شده ‌است. بر این اساس، درآمد فروش به طور میانگین 91،324 کیلوگرم باتری فرسوده یک دوره 2 ماهه برابر با 73,059,360,731‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ریال و درآمد کل فروش به طور میانگین 547،945 کیلوگرم از محصول برای 12 ماه برابر 438،356،164،384 ربال برآورد می ­شود.

سود شرکت در برنامه خرید و فروش باتری فرسوده با کسر کارمزدهای تأمین مالی جمعی برابر 76،656,164,384 ریال برآورد می ­شود. سهم سرمایه ­گذاران از سود برآورد شده، 36.79 درصد بوده که به مبلغ 28,200،000,000 ریال است. نرخ بازده داخلی طرح 3.77 درصد پیش‌بینی می‌شود. حاشیه سود برآوردی این طرح بر اساس اظهارات و فاکتور‌های ارائه شده توسط متقاضی 17 درصد برآورد شده ‌است. درصورتی که با توجه به اظهارنامه مالیاتی سال 1401، حاشیه سود ناخالص 43 درصد برآورد شده ‌است.

بنابراین شرکت ماد باطری کیش در نظر دارد سرمایه مورد نیاز جهت خرید باتری فرسوده به میزان 60،000،000،000 ریال را با روش تأمین مالی جمعی از طریق سکوی آیفاند، تأمین نماید. هزینه‌های قابل قبول طرح، هزینه کارمزد عامل و فرابورس و هزینه خرید محصولات می‌باشد. لازم به ذکر است که سایر هزینه‌های مرتبط با اجرای طرح بر عهده متقاضی می‌باشد. همچنین با توجه به الزام حسابرسی رسمی طرح، هزینه مربوط به انجام این مهم بر عهده سرمایه‌پذیر می‌باشد.

لذا سود تعریف شده در این طرح فروش محصول مد نظر طرح با کسر هزینه‌‌های مرتبط با تأمین مالی جمعی و خرید محصولات در طرح خواهد ‌بود.

لازم به ذکر است در صورت فروش نرفتن محصول مورد نظر طرح به میزان برآورد شده، سرمایه‌پذیر ملزم به بازخرید محصولات خود می‌باشد به طوریکه حداقل سود برآورده شده سرمایه­ گذاران در طرح تأمین گردد. همچنین سایر هزینه‌های لازم جهت اجرای طرح بر عهده سرمایه­ پذیر می­ باشد.

شایان ذکر است در پایان طرح هر میزان مطالبات وصول نشده باقیمانده حال شده فرض می‌شود و سرمایه ­پذیر موظف به تسویه مبالغ در پایان طرح می‌باشد.

همچنین سرمایه‌پذیر موظف به اولویت دادن فروش محصولات ذکر شده در طرح با سرمایه جمع‌آوری شده نسبت به محصولات فعلی خود خواهد ‌بود.

همچنین با توجه به برنامه‌های جذب سرمایه آتی، ذکر این نکته ضروری است که متقاضی متعهد می‌شود انجام تعهدات خود در قبال سرمایه‌گذاران این طرح (پرداخت اصل و سود محقق شده)، را نسبت به پرداخت اقساط تسهیلات بانکی فعلی و هرگونه تسهیلات دریافتی دیگر در آینده، در اولویت قرار دهد. لذا سرمایه­ پذیر موظف است جریانات نقدی خود را طوری مدیریت نماید که بتواند تعهدات خود نسبت به سرمایه‌گذاران طرح حاضر را مطابق با موارد پیش‌بینی شده در طرح ایفا نماید.

درصورت هرگونه خسارت به اصل سرمایه، سرمایه ­پذیر با رضایت خود اعلام می‌دارد که از منابع خود خسارت به اصل سرمایه را جبران می‌کند. همچنین درصورتی که سود واقعی از سود پیش­بینی شده در طرح کمتر شود، سرمایه‌پذیر با رضایت خود پرداخت سود به سرمایه‌گذاران را در اولویت قرار می‌دهد یعنی به عبارت دیگر از سهم سود خود، سود پیش‌بینی شده سرمایه‌گذاران را پرداخت می‌نماید.

همچنین در صورت فروش نرفتن محصولات و یا فروش محصول به قیمت پایین تر، سرمایه ­پذیر ملزم به بازخرید محصولات به حداقل قیمت فروش ذکر شده در طرح است. سرمایه‌پذیر رضایت خود را مبنی بر اولویت فروش کالاهای موضوع این قرارداد نسبت به کالاهای مشابه را اعلام و بدین وسیله هر فروش انجام شده توسط سرمایه پذیر تا سقف پیش بینی شده با اولویت این قرارداد محاسبه می‌شود. درصورتی که دوره گردش و حاشیه سود فروش کلی سرمایه‌پذیر بیش از پیش‌بینی‌های انجام شده در دوره اجرای طرح باشد، سهم سرمایه‌گذاران نیز به همین میزان محاسبه خواهد شد.

 

مشاهده بیشتر
see less
خلاصه ارزیابی آیفاند

طرح "تأمین سرمایه در گردش جهت خرید و فروش باتری فرسوده" تعریف شده توسط شرکت ماد باطری کیش از هشت منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفته که خلاصه نتایج به شرح زیر می‌­باشد:

 الف) احراز مدارک: کد بورسی شرکت، گواهی اعتبارسنجی شرکت، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره دریافت و اصالت سنجی شده است.

 ب) گواهی­ها: گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره دریافت شده است. مطابق گواهی اعتبارسنجی دریافت شده از شرکت، مدیرعامل و رئیس هیات مدیره فاقد چک برگشتی هستند. گواهی امضا مدیر عامل و رئیس هیات مدیره نیز دریافت شده است.

 ج) وضعیت مالی شرکت: مقایسه نسبت­ها و مقیاس­های مالی گذشته یک شرکت برای چند دوره بهترین معیار تحلیل مالی است. با توجه به این که شرکت ماد باطری کیش فعالیت خود را از ابتدای سال 1401 آغاز نموده است، وضعیت مالی شرکت بر اساس اظهارنامه مالیاتی سال 1401 و تراز 9 ماهه سال 1402 مورد بررسی قرار گرفته است.

 د) بررسی میدانی: صلاحیت اجرایی متقاضی با توجه به سابقه فعالیت شرکت قابل قبول ارزیابی می­ شود.

 ه) ضمانت پرداخت: اصل سرمایه سرمایه ­گذاران با ارائه ضمانت­نامه که از سوی صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی استان اصفهان صادر شده و تا تاریخ 1404/01/21 معتبر می‌­باشد تضمین شده است.

 و) وضعیت طرح: طرح از منظر اقتصادی هم برای مشارکت­کنندگان و هم برای مجری توجیه­ پذیر می ­باشد.

 ز) سابقه تأمین مالی شرکت: با توجه به بررسی­‌های به عمل آمده این شرکت دارای سابقه تأمین مالی از سکوهای تأمین مالی جمعی دارای مجوز بوده است.

خ) شیوه پرداخت سرمایه: کل سرمایه مورد درخواست متقاضی 60،000 میلیون ریال می‌باشد که در یک مرحله از طریق سکوی آی فاند تأمین می‌شود. پرداخت به صورت مرحله‌ای بعد از هر 10،000 میلیون ریال سرمایه جمع ­آوری شده به استثنای مرحله آخر که باقی مانده مبالغ جمع ­آوری شده را پوشش می‌دهد. لازم به ذکر است پرداخت به متقاضی مشروط به موفقیت حداقل میزان جمع­‌آوری وجوه قابل پذیرش می­‌باشد.

 

مشاهده بیشتر
see less
ریسک های پروژه

افزایش بهای تمام شده خرید محصولات:ا فزایش بهای تمام شده خرید محصولات می­ تواند حاشیه سود طرح را تحت تأثیر قرار دهد. بر این اساس، سرمایه ­پذیر می­ بایست نرخ فروش را به نحوی تعیین کند که حداقل سود علی­ الحساب مذکور در طرح برای سرمایه­ گذاران محقق شود. در صورت تحقق این ریسک بر عهده متقاضی خواهد بود.

تغییر قیمت محصول:با توجه به در نظر گرفتن ریسک نوسان قیمت خرید محصولات احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می ­شود. در صورت وقوع این ریسک بر عهده متقاضی خواهد بود.

کاهش حاشیه فروش :سرمایه ­پذیر موظف به حفظ حاشیه فروش عنوان شده در طرح می ­باشد.

رکود در بازار:در صورت بروز رکود در بازار متقاضی موظف است با ارائه متدهای جدید فروش آثار منفی ناشی از این ریسک را به حداقل برساند.

کاهش حاشیه سود طرح:با توجه به سابقه فعالیت شرکت احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می­ شود و در صورت وقوع بر عهده سرمایه ­پذیر خواهد بود. سرمایه ­پذیر موظف است نسبت به حفظ حداقل حاشیه سود طرح اقدام نماید.

عدم امکان فروش محصول به میزان و مبلغ پیش­بینی شده:با توجه به برآورد و سابقه شرکت و میزان تقاضای مشتریان احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می‌گردد. لازم به ذکر است که در صورت فروش نرفتن کالای مذکور در طرح، متقاضی موظف به بازخرید محصولات خواهد بود به نحوی که حداقل سود برآورد شده در طرح برای سرمایه ­گذاران محقق گردد.

ریسک عدم نیاز مشتری نسبت به محصولات خریداری شده توسط متقاضی:با توجه به غیر قراردادی بودن تعامل مشتری و سرمایه ­پذیر امکان وقوع این ریسک وجود دارد. لکن با توجه به سابقه همکاری و برآوردها موجود احتمال وقوع این ریسک اندک خواهد بود و در صورت تحقق این ریسک بر عهده متقاضی می‌باشد.

آسیب به محصولات خریداری شده پیش از تحویل به مشتری(آتش سوزی، سرقت و ...):این ریسک بر عهده متقاضی می‌باشد.

برگشت از فروش ناشی از عیوب:سرمایه ­پذیر موظف به کنترل کیفیت محصولات خریداری شده و جبران نواقص احتمالی از تأمین­ کنندگان محصولات است و این ریسک تماما بر عهده وی خواهد بود.

ریسک عدم وصول فروش نسیه در مدت طرح: در پایان طرح هر میزان مطالبات وصول نشده باقیمانده حال شده فرض و سرمایه پذیر موظف به تسویه مبالغ در پایان طرح می‌باشد. این ریسک بر عهده متقاضی است.

مرغوب نبودن کیفیت محصول مد نظر :متقاضی می­ بایست کیفیت محصول را از هر نظر بررسی و اصالت سنجی نماید. در صورت مرغوب نبودن کالا و به تبع فروش نرفتن آن، سرمایه پذیر می ­بایست خود راسا نسبت به بازخرید محصول اقدام نماید. این ریسک بر عهده متقاضی است. 

مشاهده بیشتر
see less
معرقی شرکت

شرکت ماد باطری کیش در تاریخ 1400/12/14 طی شماره 14526 و به شناسه ملی 14010863020 ثبت گردیده است. موضوع فعالیت شرکت بر اساس ماده 2 اساسنامه عبارت است از: واردات و صادرات و خريد و فروش و توليد کليه کالاهاي مجاز بازرگاني و باطري و لوازم يدکي خودرو و انبارداري کالاهاي مربوطه، ترخيص کالاها از گمرکات داخلي و خارجي، اخذ و اعطاي نمايندگي و ايجاد شعب در داخل و خارج از کشور، شرکت در مناقصات و مزايدات دولتي و خصوصي، اخذ وام و تسهيلات از بانک­ها و موسسات مالي و اعتباري و گشايش اعتبارات اسنادي و اخذ ضمانت­نامه هاي بانکي.

مطابق لیست بیمه کارکنان در اسفند ماه سال 1402 این شرکت با 2 نفر پرسنل در مجموع بخش­ها فعال بوده است. شرکت ماد باطری موفق به اخذ مجوز فعالیت اقتصادی خدماتی با موضوع فعالیت عرضه باطری و خدمات برق اتومبیل از سازمان منطقه آزاد کیش  شده است.

مشاهده بیشتر
see less
نام شرکت
شماره ثبت
مدیر عامل
شناسه ملی
کد اقتصادی
آدرس
نام شرکت
ماد باطری کیش
شماره ثبت
14526
مدیر عامل
محمد سریرافراز
شناسه ملی
14010863020
کد اقتصادی
14010863020
آدرس
جزیره کیش فاز خدماتی گلدیس پشت مسجد حضرت زینب قطعه 45
سهامداران
نام سهامدار
سِمت
درصد سهام
نام سهامدار
محمد سریرافراز
سِمت
-
درصد سهام
50 درصد
نام سهامدار
محمد قهرمان پوری
سِمت
-
درصد سهام
50 درصد
اعضای هیئت مدیره
نام
نام خانوادگی
سمت
نمایندگی شخص حقوقی
نام شخصیت حقوقی
نام
محمد
نام خانوادگی
قهرمان پوری
سمت
رئیس هیئت مدیره
نمایندگی شخص حقوقی
خیر
نام شخصیت حقوقی
-
نام
محمد
نام خانوادگی
سریرافراز
سمت
مدیرعامل
نمایندگی شخص حقوقی
خیر
نام شخصیت حقوقی
-
ماد باطری کیش
ناشناس
پرویز کربلائی صفی
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
آیدا اکبری
ناشناس
ناشناس
ناشناس
احسان بلوری
ناشناس
ناشناس
ناشناس
علیرضا مرتضی زاده
ناشناس
ناشناس
ناشناس
سیدعلیرضا طلایی زواره
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
محمد امین پیشدار
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
کیوان بلوری
ناشناس
ناشناس
ناشناس
قدرت اله موفق
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
عرفان احمدی
ناشناس
ناشناس
ناشناس
محمد بهشتی نامور
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
بهناز نجفی خلج
ناشناس
ناشناس
ناشناس
احسان بلوری
ناشناس
ناشناس
ناشناس
رضا رضائی دوست بارکوسرائی
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
جواد محمدی
ناشناس
احسان بلوری
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
صابر عبدالهی مورچه خورتی
مهدی الهی دوست
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
رضا هراتی
ناشناس
ناشناس
سید ناصر حسینی
مصطفی محمدی
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
رضا محمدی
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
مرتضی نظری
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
فرشاد قدرت
سید محمد میرکمالی
ناشناس
حامد رشیدی فر
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
محمدصادق عطارزاده
ناشناس
ناشناس
ناشناس
کیوان بلوری
ناشناس
ناشناس
علی آذرتاج
ناصر خلفی
آیدا اکبری
ناشناس
ناشناس
ناشناس
جمشید رمضان زاده
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
صمد سلمانپور
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
مرتضی وفائی داویجانی
ناشناس
سیدرضا رشیدی زاویه
ناشناس
ناشناس
ناشناس
مرتضی وفائی داویجانی
مهسا تقدس
نوراله امیری پبدنی
ناشناس
ناشناس
سعید فتحعلی جونقانی
ناشناس
ناشناس
ناشناس
محمد نوروزی پرشکوه
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
نوراله امیری پبدنی
عبداله بریچی صفا
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس

نظرات

سلام، چرا وقتی طرحی قبلاً رزرو شده، پیامک سرمایه گذاری می‌فرستین؟! و اینکه از همون دقایق اول گزینه سرمایه گذاری رو غیرفعال کنید تا پول مردم نیم ساعت، در چرخه بانکی معطل نشه و دلخوش نباشن. این ها همه باعث سلب اعتماد میشه. باتشکر.

با سلام، در این طرح 213 فرد حقیقی و حقوقی موفق به سرمایه گذاری شدند، بنابراین طرح از پیش رزرو نشده بوده، به دلیل استقبال سرمایه گذاران آیفاند از طرح های این چنینی با درصد سود مشارکت 45 به بالا، طرح ها به سرعت تکمیل میشود و ممکن است برخی موفق به سرمایه گذاری نشوند.

ارسال نظر
10,000,000,000 ریال
60,000,000,000 ریال
100%
نماد طرح فاندباطر
وضعیت موفقیت جمع آوری وجوه
مبلغ باقی مانده 0 ریال
زمان باقی مانده پایان یافته
پیش بینی سود سالانه %47.0
دوره سرمایه‌گذاری 12 ماه
بازه پرداخت سود علی الحساب 3 ماه
نوع تأمین مالی شناور
تعداد سرمایه گذار 213 سرمایه گذار
شروع جمع آوری وجوه 1403/02/25
پایان جمع آوری وجوه 1403/03/04
مدیر طرح محمد سریرافراز
تضامین
اصل سرمایه سرمایه گذاران با ارائه ضمانت نامه که از سوی صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی استان اصفهان با شناسه سپاص 1214814031116116 صادر شده و تا تاریخ 1404/01/21 معتبر می باشد و با درخواست شرکت سامانه تأمین هوشمند نوآفرینان ایرانیان تا زمان مورد درخواست این شرکت قابل تمدید است تضمین شده است.
تصویر ضمانت نامه