ifund.ir | جزئیات طرح | ifund.ir
company logo

تأمین سرمایه در گردش تولید بلوک سیلندر

project image
خراسان شمالی
  • نماد طرح
معرفی طرح

شرکت موتورسازان فن آوری بهینه ایرانیان از سال 1396 در زمینه طراحی و ساخت و مونتاژ موتورهای گازسوز ژنراتور( مولد برق) و مولد های برق و حرارات، طراحي، ساخت و تامين قطعات و لوازم يدکي و ... فعالیت می‌کند.

بلوک سیلندر یکی از قطعات کاربردی در تولید محصولات نیروگاهی، لوکوموتیو، دامپ تراک می‌باشد که در جهت تولید این سری از محصولات و همچنین فروش این محصول شرکت اقدام به درونی سازی این قطعه نموده‌است. همچنین محصول مذکور در جهت تولید موتور های ژنراتوری گازسوز نیز بکار می‌رود. در این راستا این شرکت در نظر دارد دو دستگاه بلوک سیلندر را تولید کرده و بفروش برساند. از این رو برای جذب سرمایه در گردش جهت خرید مواد اولیه طرح اقدام به تامین سرمایه مورد نیاز به مبلغ 15،000،000،000ریال از طریق سکوی تامین مالی جمعی آی‌فاند می­‌نماید.

براساس صورت‌های مالی منتهی به 29 اسفند 1401حاشیه سود ناخالص این محصول برابر با 39.4 درصد بوده‌است. فروش شرکت هم به صورت قراردادی با گرفتن پیش‌پرداخت انجام می‌شود. در طرح مذکور بنا بر اظهارات متقاضی دوره گردش سرمایه 12 ماهه در نظر گرفته شده‌است. لازم به ذکر است براساس صورت‌های حسابرسی شده1401 دوره‌ی وصول مطالبات 138 روز می‌باشد.

بنا به اظهارات شرکت پیش‌بینی می‌شود دو دستگاه بلوک سیلندر را در مدت 12 ماه تولید کرده و به فروش برساند. شرکت موتورسازان فن آوری بهینه ایرانیان برای تولید دو دستگاه بلوک سیلندر اقدام به خرید تنها ماده اولیه این طرح، چدن نموده‌است هزینه خرید هر کیلوگرم چدن براساس فاکتورهای ارائه شده 800،000 ریال می‌باشد و برای تولید هر دستگاه 9،375 کیلوگرم چدن مورد نیاز می‌باشد. هزینه خرید چدن برای یک دستگاه بلوک سیلندر مبلغ 7،500،000،000 ریال می‎باشد. و در مجموع برای تولید دو دستگاه 15،000،000،000 ریال برآورد می‌شود.

درآمد فروش هر دستگاه بلوک سیلندر برابر با 15,000,000,000 ریال پیش­‌بینی شده‌است. درآمد فروش 2 دستگاه بلوک سیلندر طی یک دوره 12 ماهه برابر با 30,000,000,000 ریال برآورد می­‌شود.

لذا سود تعریف شده در این طرح، حاصل از فروش محصول مد نظر طرح با کسر هزینه‌‌های مرتبط با تامین مالی جمعی و خرید محصول مذکور در طرح خواهد ‌بود و حاشیه سود برآوردی در طرح معادل 49 درصد پیش‌بینی می‌گردد. سود شرکت در برنامه خرید و فروش خود با کسر کارمزدهای تامین مالی جمعی برابر, 14,625,000,000 ریال برآورد می­‌شود. سهم سرمایه گذاران از سود برآورد شده، 64.15 درصد بوده که به مبلغ 6,750,000,000 ریال پیش‌بینی می‌گردد. نرخ بازده داخلی طرح 3.62 درصد پیش‌بینی می‌شود. لازم به ذکر است که حاشیه سود مذکور صرفاً براساس اظهارات متقاضی برآورد شده است و در این خصوصی مسئولیتی با سکو نخواهد بود.

بنابراین شرکت موتورسازان فن آوری بهینه ایرانیان در نظر دارد به منظور تامین بخشی از سرمایه مورد نیاز جهت تولید و فروش محصول مذکور به میزان 15،000،000،000 ریال با روش تامین مالی جمعی از طریق سکوی آیفاند، تامین نماید. هزینه‌های قابل قبول طرح، هزینه کارمزد عامل و فرابورس و  هزینه تولید محصول مورد نظر طرح می‌باشد. لازم به ذکر است که سایر هزینه‌های مرتبط با اجرای طرح بر عهده متقاضی می‌باشد. همچنین با توجه به الزام حسابرسی رسمی طرح، هزینه جهت پیشبرد این مهم بر عهده متقاضی خواهد بود.

درصورت هرگونه خسارت به اصل سرمایه، سرمایه‌پذیر با رضایت خود اعلام می‌دارد که از منابع خود خسارت به اصل سرمایه را جبران می‌کند. همچنین درصورتی که سود واقعی از سود پیش‌‌بینی شده در طرح کمتر شود، سرمایه‌پذیر با رضایت خود پرداخت سود به سرمایه‌گذاران در اولویت قرار می‌دهد یعنی به عبارت دیگر از سهم سود خود، سود پیش‌بینی شده سرمایه‌گذاران را پرداخت می‌نماید.

همچنین در صورت فروش نرفتن محصولات و یا فروش محصول به قیمت پایین‌تر سرمایه پذیر ملزم به بازخرید محصولات به حداقل  قیمت فروش ذکر شده در طرح است.

سرمایه‌پذیر رضایت خود را مبنی بر اولویت فروش کالاهای موضوع این قرارداد نسبت به کالاهای مشابه را اعلام و بدین وسیله هر فروش انجام شده توسط سرمایه‌پذیر تا سقف پیش‌بینی شده با اولویت این قرارداد محاسبه می‌شود. درصورتی که دوره گردش و حاشیه سود فروش کلی سرمایه‌پذیر بیش از پیش‌بینی‌های انجام شده در دوره اجرای طرح باشد، سهم سرمایه‌گذاران نیز به همین میزان محاسبه خواهد شد.

شایان ذکر است در پایان طرح هر میزان مطالبات وصول نشده باقی‌مانده حال شده فرض می‌شود و سرمایه پذیر موظف به تسویه مبالغ در پایان طرح می‌باشد. همچنین سرمایه‌پذیر موظف به اولویت دادن فروش محصولات ذکر شده در طرح با سرمایه جمع‌آوری شده نسبت به محصولات فعلی خود خواهد ‌بود.

همچنین متقاضی می‌تواند با حفظ حاشیه سود ذکر شده در طرح  سایر محصولات خود را به فروش برساند و سود پیش‌بینی شده‌ سرمایه گذار را پرداخت کند.

مشاهده بیشتر
see less
خلاصه ارزیابی آیفاند

طرح " تأمین سرمایه در گردش تولید بلوک سیلندر" تعریف شده توسط شرکت موتورسازان فن آوری بهینه ایرانیان از هشت منظر زیر مورد ارزیابی قرار گرفته که خلاصه نتایج به شرح زیر می­‌باشد:

الف) احراز مدارک: کد بورسی شرکت، گواهی اعتبارسنجی شرکت، مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره و همچنین گواهی عدم سوء‌پیشینه مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره دریافت و اصالت سنجی شده‌است.

ب)گواهی­‌ها: گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره دریافت شده است. مطابق گواهی اعتبارسنجی دریافت شده از شرکت، مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره فاقد چک برگشتی هستند. گواهی امضا نایب رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل(جناب آقای محمدرضا زمردي) دریافت شده‌است.

ج) وضعیت مالی شرکت: مقایسه نسبت­‌ها و مقیاس‌­های مالی گذشته یک شرکت برای چند دوره بهترین معیار تحلیل مالی است. بر این اساس وضعیت مالی شرکت در دو سال اخیر مورد بررسی قرار گرفته است. اظهار نظر حسابرس برای آخرین صورت مالی حسابرسی شده شرکت (سال مالی منتهی به 29 اسفند 1401) مشروط بوده‌است که در ادامه مبانی اظهارنظر مشروط حسابرس آورده شده‌است.

د) بررسی میدانی: صلاحیت اجرایی متقاضی با توجه به سابقه فعالیت شرکت قابل قبول ارزیابی می­‌شود.

ه) ضمانت پرداخت: اصل سرمایه سرمایه‌­گذاران با ارئه ضمانت­نامه تعهد پرداخت از سوی صندوق پژوهش و فناوري صنعت برق و انرژي صادر شده و تا تاریخ 1403/12/20معتبر می­باشد و با درخواست شرکت سامانه تامین هوشمند نوآفرینان ایرانیان تا زمان مورد درخواست این شرکت قابل تمدید است.

و) وضعیت طرح: طرح از منظر اقتصادی هم برای مشارکت‌­کنندگان و هم برای مجری توجیه‌­پذیر می‌­باشد.

ز) سابقه تامین مالی شرکت: با توجه به بررسی های به عمل آمده این شرکت دارای سابقه تامین مالی از سکوهای تامین مالی جمعی دارای مجوز بوده‌است.

خ) شیوه پرداخت سرمایه: کل سرمایه مورد درخواست متقاضی 15،000 میلیون ریال می‌باشد که در یک مرحله از طریق سکوی آی فاند تامین می‌شود. پرداخت بصورت مرحله‌ای بعد از هر 5،000 میلیون ریال سرمایه جمع آوری شده به استثنای مرحله آخر که باقی مانده مبالغ جمع آوری شده را پوشش می‌دهد. لازم به ذکر است پرداخت به متقاضی مشروط به موفقیت حداقل میزان جمع آوری وجوه قابل پذیرش می‌باشد.

 

 

مشاهده بیشتر
see less
ریسک های پروژه

تغییرات قیمت خرید مواد اولیه: تغییر قیمت مواد اولیه موجب تغییر در نرخ فروش محصول می­گردد. سرمایه‌پذیر میبایست نرخ فروش رو به نحوی تعیین کند که حداقل سود علی‌الحساب مذکور در طرح برای سرمایه‌گذاران محقق شود. در صورت تحقق این ریسک بر عهده متقاضی خواهد بود.

عدم امکان خرید مواد اولیه به میزان مورد نظر: در صورت عدم دسترسی(کمیابی) به مواداولیه مورد نیاز طرح متقاضی ملزم به تسویه مبالغ از طریق سایر منابع (دارایی های شرکت و سایر منابع درآمدی و...) است به نحوی که حداقل سود برآورد شده در طرح برای سرمایه گذاران محقق گردد.

تغییر قیمت فروش محصول: با توجه به در نظر گرفتن ریسک نوسان قیمت مواد اولیه احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می‌شود. در صورت فروش به قیمت پایین‌تر متقاضی میبایست از سایرمنابع درآمدی خود حداقل درآمد برآوردی در طرح را جبران نماید.

ایجاد خلل در ترخیص محصول: در صورت وقوع این ریسک سرمایه‌پذیر ملزم به تسویه مبالغ از طریق سایر منابع درآمدی و سایر منابع شرکت( دارایی ها شرکت و...) است به نحوی که حداقل سود برآورد شده در طرح برای سرمایه گذاران محقق گردد.

تغیییرات نرخ ارز: سرمایه پذیر موظف به حفظ حداقل حاشیه سود عنوان شده در طرح می‌باشد. این ریسک بر عهده متقاضی است.

عدم امکان فروش محصول به میزان و مبلغ پیش‌بینی شده: با توجه به برآورد و سابقه شرکت و میزان تقاضای مشتریان احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می‌گردد. لازم به ذکر است که در صورت فروش نرفتن کالای مذکور در طرح، متقاضی موظف به بازخرید محصولات خواهد بود به نحوی که حداقل سود برآورد شده در طرح برای سرمایه‌گذاران محقق گردد.

کاهش حاشیه سود طرح: با توجه به سابقه فعالیت شرکت احتمال وقوع این ریسک پایین برآورد می‌­شود. متقاضی میبایست برنامه ارائه خدمات خود را به نحوی تنظیم نماید که حداقل سود پیش‌بینی شده در طرح برای سرمایه گذاران محقق گردد. در صورت وقوع بر عهده متقاضی می‌باشد و میبایست از سایر منابع خود آن را پرداخت نماید.

مرغوب نبودن کیفیت خرید مواد اولیه مد نظر: متقاضی می‌بایست کیفیت محصول را از هر نظر بررسی و اصالت‌سنجی نماید. در صورت مرغوب نبودن کالا و به تبع فروش نرفتن آن، سرمایه‌پذیر می‌بایست خود راسا نسبت به باز خرید محصول اقدام نماید. این ریسک بر عهده متقاضی است.

آسیب به محصولات محصولات خریداری شده قبل از فروش به هر دلیلی (سرقت، آتش سوزی و غیره): این ریسک بر عهده متقاضی میبایست و درصورت وقوع میبایست از سایر منابع درآمدی خود نسبت به جبران آن اقدام نماید.

ریسک عدم وصول فروش نسیه در مدت طرح: در پایان طرح هر میزان مطالبات وصول نشده باقیمانده حال شده فرض و سرمایه پذیر موظف به تسویه مبالغ در پایان طرح می‌باشد. این ریسک بر عهده متقاضی است.

آسیب به محصول پیش از تحویل به مشتری به هر دلیلی (سرقت، آتش سوزی و غیره): این ریسک بر عهده متقاضی میبایست و درصورت وقوع میبایست از سایر منابع درآمدی خود نسبت به جبران آن اقدام نماید.

مشاهده بیشتر
see less
معرقی شرکت

شرکت سهامی خاص موتورسازان فن آوری بهینه ایرانیان در سال1396 تاسیس گردیده‌است. موضوع فعالیت شرکت براساس آگهی تغییرات شماره 21558 به تاریخ 1397/12/23 شامل طراحي، ساخت و مونتاژ موتورهاي گازسوز و موتور ژنراتور (مولد برق) گازسوز و مولدهاي توليد همزمان برق و حرارت و توليد موتورهاي ديزلي ريلي و دريايي و ديزل ژنراتورهاي زميني ديزل ژنراتور ريلي و دريايي، طراحي، ساخت و احداث نيروگاه هاي مقياس کوچک. طراحي، ساخت و تامين قطعات و لوازم يدکي کليه موارد فوق تعميرات اساسي و جزئي، نگهداري فني، بهره برداري و راهبري موارد ذکر شده، انجام کليه امور مربوط به واردات و صادرات کليه کالاهاي مجاز و اخذ نمايندگي از شرکت‌هاي داخلي و خارجي و اعطاي نمايندگي به شرکت‌هاي داخلي و خارجي و اخذ انواع ضمانت‌نامه در صورت نياز پس از اخذ موجوز جهت شرکت در مناقصات و مزايده‌هاي داخلي و خارجي مي‌باشد.

مطابق لیست بیمه کارکنان در بهمن ماه سال 1402 این شرکت با 39 نفر پرسنل در مجموع بخش‌های اداری و تولیدی فعال بوده‌است. شرکت موتورسازان فن آوری بهینه ایرانیان موفق به اخذ پروانه بهره برداری از وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال 1396 شده‌است.

اظهارنامه مالیاتی فصل تابستان سال 1402 نشان می­دهد که شرکت موتورسازان فن آوری بهینه ایرانیان در این فصل به میزان5،479،756،547 ریال فروش و مبلغ 70،707،704،220 ریال خرید داخلی داشته‌است.

اظهارنامه مالیاتی فصل پاییز سال 1402 نشان می‌دهدکه شرکت موتورسازان فن آوری بهینه ایرانیان در این فصل به میزان 110،171،756،500ریال فروش و مبلغ21،321،516،219 ریال خرید داشته‌است.

شرکت موتورسازان فن آوری بهینه ایرانیان در نه ماه ابتدای سال 1402 در مجموع 157،961،283،050 ریال فروش و 93،814،868،683 ریال خرید داشته‌است.

مشاهده بیشتر
see less
نام شرکت
شماره ثبت
مدیر عامل
شناسه ملی
کد اقتصادی
آدرس
نام شرکت
موتورسازان فن آوری بهینه ایرانیان
شماره ثبت
5538
مدیر عامل
محمدرضا زمردی
شناسه ملی
14007105473
کد اقتصادی
411576198665
آدرس
بجنورد شهرک صنعتی بيدك ، كوچه (تصفيه خانه) ، كوچه مهارت 2 ، پلاك 0 ، قطعه 74 ، طبقه همكف
سهامداران
نام سهامدار
سِمت
درصد سهام
نام سهامدار
شرکت فن آوران بهبود انرژي البرز مرضیه زمردی
سِمت
-
درصد سهام
79 درصد
نام سهامدار
صندوق پژوهش و فناوري صنعت برق و انرژي سید حمید فتحی
سِمت
-
درصد سهام
20 درصد
اعضای هیئت مدیره
نام
نام خانوادگی
سمت
نمایندگی شخص حقوقی
نام شخصیت حقوقی
نام
محمدرضا
نام خانوادگی
زمردي
سمت
مدیرعامل
نمایندگی شخص حقوقی
بله
نام شخصیت حقوقی
-
نام
سپهر
نام خانوادگی
برزي مهر
سمت
رئیس هیئت مدیره
نمایندگی شخص حقوقی
بله
نام شخصیت حقوقی
-
نام
مرضیه
نام خانوادگی
زمردي
سمت
عضو هیئت مدیره
نمایندگی شخص حقوقی
خیر
نام شخصیت حقوقی
-
ناشناس
محمدرضا سیاحت گر
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
حامد رشیدی فر
احسان بلوری
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
علیرضا مرتضی زاده
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
آیدا اکبری
ناشناس
محمد ادیب نیکوکار
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
سید مهدی کاوسی
ناشناس
ناشناس
مرتضی وفائی داویجانی
ناشناس
شهرام قدیمخانی
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
ناشناس
علی اصغر بیدی
ناشناس
ناشناس
مرتضی وفائی داویجانی
ناشناس

نظرات

داخل بررسی‌ها نوشته بودید که شرکت سابقه دریافت وجه از سکوهای تامین مالی‌ دیگه داشته می‌خواستم بگم اگر امکانش هست از این به بعد نتیجه پرداخت تعهدات شرکتی که قبلا هم از سکوهای تامین مالی استفاده کرده رو اعلام کنید که بدونیم تمام پرداختی هاشون رو سر وقت و کامل پرداخت کردن در اون سکوی تامین مالی یا خیر.ممنون

سلام من راس ساعت ۱۴ چهارشنبه سرمایه گذاری رو زدم. از طریق درگاه الکترونیک هم پول رو پرداخت کردم. اما بعد از نیم ساعت پول دوباره به حسابم برگشت

سلام سرمایه گذاری شما انجام نشده است، بنابراین پول به حساب شما برگشت داده شده است.

ارسال نظر
5,000,000,000 ریال
15,000,000,000 ریال
100%
نماد طرح فاندبهین
وضعیت موفقیت جمع آوری وجوه
مبلغ باقی مانده 0 ریال
زمان باقی مانده پایان یافته
پیش بینی سود سالانه %45.0
دوره سرمایه‌گذاری 12 ماه
بازه پرداخت سود علی الحساب 3 ماه
نوع تأمین مالی شناور
تعداد سرمایه گذار 63 سرمایه گذار
شروع جمع آوری وجوه 1403/02/19
پایان جمع آوری وجوه 1403/02/29
مدیر طرح محمدرضا زمردی
تضامین
اصل سرمایه توسط صندوق پژوهش و فناوری صنعت برق و انرژی ضمانت گردیده است. شماره سپاص ضمانت نامه 1044814021108440 می‌باشد.
تصویر ضمانت نامه